Portyk
politeistów

start  PANTHΣION    ANTYK KONTRA CHRYSTIANIZM    BLOGOSFERA
Witamy, %1$s. Zaloguj się lub zarejestruj.
Lipiec 21, 2019, 02:46:30

News
Witaj w Portyku!
W razie problemów technicznych proszę o kontakt:
rutilius[m@łpa]pantheion.pl
Stats
10790 1271 238
: BorkowskiM
* subskrybuj RSS
Portyk  |  Pogaństwo  |  Renesans dawnych religii i nowe drogi pogaństwa (Moderator: Feanaro)  |  Wątek: Miasto Politeistów 0 i 1 Gość przegląda ten wątek.
: 1
: Miasto Politeistów  ( 3179 )

Zachęcamy do wzięcia udziału w dyskusji. Nie gryziemy! (za mocno)

Asphodelus
Globalny moderator
Perses

Reputacja: 2

: Mężczyzna

U nas od: Marzec 19, 2010

[Politeizm Grecki (Hellenizm)] : 905

Bo ceną wolności jest wiedza.

« : Lipiec 26, 2011, 21:31:29 »

Zapraszam do polemiki z moim nowym tekstem na blogosferze: http://blogosfera.pantheion.pl/asphodelus/2011/07/26/miasto-politeistow/

Stare na nowo się odradza... jak Fenix nieśmiertelny, ogniem fałsz wypala, by prawda na czystej ziemi zakwitła.
Viking
Kadra
Heliodromus

Reputacja: 4

U nas od: Listopad 15, 2009

[Asatru] : 1092

« #1 : Lipiec 26, 2011, 21:53:16 »

Pomysł ma tyle wad co i zalet...Fajnie by było żyć w takim mieście czy osiedlu ale - i tu się zaczyna.
Po pierwsze nie sądze abyś znalazł wielu chętnych chyba że i pogan będzie bardzo wielu
Po drugie budowalibyśmy coś w rodzaju getta czy sekty
Po trzecie nie zabroniłbyś w okolicy budować domów innym
Takie pomysły działają ale w USA gdzie jest wiele małych sekt ale niestety pozostają one małe i jeszcze się izolują - takie małe oddziały paramilitarne albo to co zrobił Gibson na swojej farmie - mieszka tam kilkuset ultrakatolików.
Myśle że nie powinniśmy się zamykać - nie podoba mi się pomysł pagan town (jak np china town) to nas bardzo ograniczy...jeśli powstaną pogańskie osiedla to wtedy gdy poprostu wielu pogan gdzieś zamieszka, np w okolicach jakiejś świątynii...lepiej budować centra kulturowe niż zamknięte miasta zwłaszcza gdy jakiś ruch jest tak mały jak nasz...

Asatru
Stara Wiara czuwa...Starzy Bogowie powracają...

"Olbrzym przechwalał się, że wypije Asom całe ich piwo. Dopiero ta groźba zaniepokoiła ostatecznie bogów"

Nie martw się jeśli ze wszystkich stron otaczają Cię wrogowie - to oznacza że nie musisz się zastanawiać w którą stronę strzelać ;)
Pacal II
Gość

« #2 : Lipiec 26, 2011, 22:04:01 »

Uhuhu... najpierw jednak należałoby przede wszystkim stowarzyszenie założyć. Wtedy zobaczyłoby się ilu nas jest i jak różnorodne mamy umiejętności. Obawiam się, że poganie to w większości inteligenci i mało byłoby takich co mają praktyczne zawody :/.
Viking
Kadra
Heliodromus

Reputacja: 4

U nas od: Listopad 15, 2009

[Asatru] : 1092

« #3 : Lipiec 26, 2011, 22:25:48 »

Chyba że chcemy żyć w dziczy to tu się Asatryjczycy przydadzą do survivalu ;)

Asatru
Stara Wiara czuwa...Starzy Bogowie powracają...

"Olbrzym przechwalał się, że wypije Asom całe ich piwo. Dopiero ta groźba zaniepokoiła ostatecznie bogów"

Nie martw się jeśli ze wszystkich stron otaczają Cię wrogowie - to oznacza że nie musisz się zastanawiać w którą stronę strzelać ;)
Asphodelus
Globalny moderator
Perses

« #4 : Lipiec 26, 2011, 22:40:21 »

*Viking
Nic w stylu getta- przeczytaj dokładnie, mówiłem o normalnym mieście, tylko założonym od podstaw. Co do monoteistów to oczywiście pozwolił bym im się budować ale chyba i tak sami by do nas nie ciągnęli.

Lepsze było by osobne miasto- dzielnice mogły by być obiektem prześladowań reszty miasta, w moim zamyśle inni mogli by u nas mieszkać ale my byśmy dominowali.

A co do życia w dziczy to nie chodziło mi o jakąś Amazonię  ;), po prostu daleko od ośrodków rel. monoteistycznych.  

Pacal II
Zawsze można by się doszkolić. Zresztą pisałem że to wieloletnia perspektywa raczej.

Jest też jeszcze jeden aspekt, pewnie by waliło dużo turystów, niewątpliwie dali by kopa finansowego ale byli by męczacy na dłuższa metę.
« : Lipiec 26, 2011, 22:43:50 Asphodelus »

Stare na nowo się odradza... jak Fenix nieśmiertelny, ogniem fałsz wypala, by prawda na czystej ziemi zakwitła.
Zoroastres
Poganie
Heliodromus

Reputacja: 5

U nas od: Styczeń 09, 2009

[Hellenizm reformowany] : 1187

(nie jestem zaratustrianinem)

« #5 : Lipiec 26, 2011, 23:29:29 »

*Viking
Nic w stylu getta- przeczytaj dokładnie, mówiłem o normalnym mieście, tylko założonym od podstaw. Co do monoteistów to oczywiście pozwolił bym im się budować ale chyba i tak sami by do nas nie ciągnęli.
Oj, żebyś się nie zdziwił!
http://www.rp.pl/artykul/681007-Misjonarze-podszywaja-sie-pod-Zydow-.html

Pacal II
Gość

« #6 : Lipiec 27, 2011, 14:36:27 »

Jak dla mnie, najlepiej najpierw założyć stowarzyszenie. Póżniej postarać się poprzenosić do jednej gminy np. nowo powstałego osiedla w jakimś mieście. Tam starać się o wpływ na lokalną politykę a  później najwyżej pomyśleć o mieście.
Asphodelus
Globalny moderator
Perses

« #7 : Lipiec 27, 2011, 14:56:14 »

Tam starać się o wpływ na lokalną politykę
Już to widzę, zostalibyśmy od razu zakrzyczeni. A co do stowarzyszenia to owszem dobry pomysł ale ja miałem myśl, by w sprawie tego osiedla czy miasta dogadały się różne organizacje, wiecie ''w kupie siła''. 

Pacal II
Gość

« #8 : Lipiec 28, 2011, 09:00:18 »

Zakrzyczani? Ale skoro miało by się tam przenieść wiele rodzin pogańskich to mielibyśmy przewagę. Jeśli nie byłoby tylu ludzi, żeby osiedle "zdominować" to nie widzę jak mielibyśmy miasto też założyć.
Rutilius
Down here I'm god
Administrator
Heliodromus

Reputacja: 3

[Pogaństwo - hellenizm] : 1546

« #9 : Lipiec 28, 2011, 09:30:17 »

Mam pytanie natury organizacyjnej: dlaczego nie dyskutujecie pod samym wpisem na blogu?

Garrincha
Poganie
Leo

Reputacja: 0

U nas od: Grudzień 28, 2010

: 274

« #10 : Sierpień 03, 2011, 15:43:32 »

nie można dodawac komentarzy pod tekstem.
Rutilius
Down here I'm god
Administrator
Heliodromus

« #11 : Sierpień 03, 2011, 17:30:26 »

A na czym polega niemożność? Wchodzisz na stronę danego wpisu, i na dole sa odpowiednie rubryki, po zalogowaniu większości z nich nie trzeba wypełniać, w czym problem?

Garrincha
Poganie
Leo

Reputacja: 0

U nas od: Grudzień 28, 2010

: 274

« #12 : Sierpień 04, 2011, 00:27:06 »

wcześniej tak umieszczałem komentarze. ale teraz wyskakuje błąd wczytania hasła-tych liter do przepisania
Rutilius
Down here I'm god
Administrator
Heliodromus

« #13 : Sierpień 04, 2011, 02:03:25 »

No faktycznie. Nie mam teraz czasu specjalnie grzebać, może jutro.
OK. Naprawiłem, jakiś problem ze starą wtyczką się wyłonił przy kolejnym update'cie. Zainstalowałem inną, trochę śmieszna, ale działa.
Ale drugi problem leży po stronie właścicieli blogów, którzy winni pamiętać, by zaakceptować komentarze, które się pojawiają. Wystarczy zrobić to raz każdemu użytkownikowi. Widzę, że kilku ma zaległe komentarze oczekujące od miesięcy na akceptację. Sprawdźcie też, czy jest podany w profilu poprawny adres pocztowy - tam są wysyłane powiadomienia o komentarzach.
« : Sierpień 04, 2011, 09:01:25 Rutilius »

Asphodelus
Globalny moderator
Perses

« #14 : Sierpień 04, 2011, 10:39:36 »

Uaktualniłem komentarze i się wyświetliły. Garrincha musi mieć jakiś kłopot bo mówił że napisał komentarz do mojego ostatniego wpisu a ja takiego wpisu nie miałem w swojej bazie danych ani nie mam teraz.

: 1  
Portyk  |  Pogaństwo  |  Renesans dawnych religii i nowe drogi pogaństwa (Moderator: Feanaro)  |  Wątek: Miasto Politeistów
:  

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
Mercury design by Bloc
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
0.065165