Portyk
politeistów

start  PANTHΣION    ANTYK KONTRA CHRYSTIANIZM    BLOGOSFERA
Witamy, %1$s. Zaloguj się lub zarejestruj.
Październik 20, 2019, 03:08:11

News
Witaj w Portyku!
W razie problemów technicznych proszę o kontakt:
rutilius[m@łpa]pantheion.pl
Stats
10790 1271 238
: BorkowskiM
* subskrybuj RSS
Portyk  |  Ogólne  |  O userach  |  Wątek: Witajcie! - (kilka słów o sobie na początek) 0 i 1 Gość przegląda ten wątek.
: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9
: Witajcie! - (kilka słów o sobie na początek)  ( 36540 )

Zachęcamy do wzięcia udziału w dyskusji. Nie gryziemy! (za mocno)

Żmisław Trygławic
Nymphus
**

Reputacja: 1

: Mężczyzna

U nas od: Czerwiec 01, 2013

: 73

« #120 : Czerwiec 14, 2013, 14:59:36 »

Tak, szaty po prostu nie są obowiązkowe. W różnych grupach różny nacisk się na to kładzie, najczęściej część osób jest specjalnie ubrana, a inni (zwykle większość) porządnie, ale jednak współcześnie. Rytuały są zaś odprawiane w sposób na tyle bliski dawnym rytuałom, na ile to możliwe.

Do Junga ciekawie nawiązuje też Stanislav Grof, człowiek, który badał duchowe doznania ludzi będących pod wpływem LSD. On w ogóle zbliżył się do religii dzięki takim badaniom :)
Caligvla
Corax
*

Reputacja: 0

U nas od: Czerwiec 12, 2013

: 19

« #121 : Czerwiec 14, 2013, 15:09:49 »

Dzięki za wspomnienie Grofa. Nie wiem już od jak dawna go znam, ale nigdy ostatecznie nie sięgnąłem po jego książki, mimo że też interesowałem się psychodelikami i ich używaniem w szamańskich rytuałach. Czas chyba to zmienić.
Garrincha
Poganie
Leo

U nas od: Grudzień 28, 2010

: 274

« #122 : Czerwiec 21, 2013, 23:15:40 »

@Żmisław Trygławic:

miałem na względzie tę NOC KUPAŁY oficjalnie robioną przez Rodzimowierców w Warszawie... kurcze to jest jednak ten minus sieci... bym się przeszedł, ale biorąc poprawkę ze spotkania z Poganami ,po pójściu samemu w ciemno, nie nabieram zbytnio entuzjazmu do kolejnych wypadów  na "chybił trafił"//.... tamci to byli jacyś wariaci...
Eremes
Corax
*

U nas od: Luty 28, 2014

« #123 : Marzec 02, 2014, 21:39:16 »

Nadszedł czas abym i ja się przedstawił.

Witam wszystkich!
Jestem mieszkańcem Lublina z racji studiowania w tym mieście, na UP.
Poganinem w ścisłym sensie nie jestem - wpierw zbieram i przetwarzam wiedzę o religiach (zwłaszcza o hellenizmie, jako mi najbliższej religii).

Prywatnie zajmuję się marketingiem, udzielam się na Twitterze, internet wymusił na mnie znajomość grafiki.
Tyle. Więcej wyjdzie w trakcie.
Rutilius
Down here I'm god
Administrator
Heliodromus

Reputacja: 3

U nas od: Styczeń 09, 2009

[Pogaństwo - hellenizm] : 1546

« #124 : Marzec 02, 2014, 21:40:35 »

Witamy serdecznie,
przy okazji pochwal się grafikami ;)

Eremes
Corax
*

U nas od: Luty 28, 2014

« #125 : Marzec 02, 2014, 21:54:51 »

Nie wiem czy uwierzysz, ale praktycznie nic mi nie zostało. Nienawidzę gromadzić tych wszystkich plików, jak kończy się ich rola w przyrodzie, to trafiają do kosza. A ostatnio reinstalowałem system w dodatku, więc jak to się mówi - czyste biurko (czysty pulpit) - czysty umysł. Zostały tylko jakieś wyskrobki na facebooku, które nie były nazbyt zaawansowane.

Acz mogę powiedzieć iż przez 2 lata współpracowałem z pewną partią polityczną w tym zakresie (oraz w zakresie marketingu oraz pozycji w social media), jak również z grą internetową.
Artemos
Artemos
Corax
*

: Kobieta

U nas od: Luty 22, 2014

: 8

« #126 : Marzec 27, 2014, 23:27:14 »

Jestem z Bydgoszczy, a dokładnie z centrum. Greką interesuję się od pięciu lat, czyli od czwartej klasy, a na pogaństwo (dokładniej rzecz ujmując hellenizm) przeszłam w drugiej klasie gimnazjum, w której się teraz znajduję. Mimo młodego wieku co do własnej wiary jestem pewna i czuję się z nią dobrze, a nawet bardzo dobrze. Nie jestem bardzo negatywnie nastawiona wobec Chrześcijaństwa, ale też niezbyt pozytywnie. Nie interesują mnie mszę podczas których trzy czwarte osób to osoby w wieku emerytalnym i na dodatek plotkujące wzajemnie bardziej niż typowe nastolatki. Księża, którzy niegdyś stanowili dla mnie uosobienie dobra, dzisiaj są dla mnie bardziej zwyczajnymi, a czasem nawet złymi ludźmi, ze względu na ich działania.  :)
Rutilius
Down here I'm god
Administrator
Heliodromus

« #127 : Marzec 28, 2014, 11:36:55 »

Serdecznie witam na forum!
Nie wahaj się zadawać pytań, zwłaszcza konkretnych.

Iselor
Poganie
Miles

Reputacja: 1

U nas od: Wrzesień 19, 2010

: 101

« #128 : Maj 04, 2014, 12:47:07 »

Przepraszam, za offtop....Bardzo proszę wszystkich o polubienie mojego oficjalnego profilu na fejsie:
https://www.facebook.com/iseloraw

Oraz o zaproszenie do znajomych:

https://www.facebook.com/adam.wojciechowski.925
Władyka
Nymphus
**

U nas od: Marzec 15, 2013

: 84

« #129 : Maj 07, 2014, 12:29:24 »

Po co? :P To chyba nie jest miejsce do uprawianie polityki?
Quadratisch
Corax
*

U nas od: Listopad 30, 2014

: 8

« #130 : Listopad 30, 2014, 16:24:31 »

Witajcie serdecznie.

Kiedyś miałem tutaj konto, ale zapomniałem danych dostępu - skoro moja pamięć jest tak zawodna, to niech trochę pocierpię za jej niedogodności.

Kimże jestem? Studentem, mającym z całą pewnością dwójkę w liczbie lat. Od dłuższego czasu szczere zainteresowany wiedzą na temat religijnej strony starożytnej Grecji. Dochodzę powoli do pewnych wniosków i przekonań w tym temacie, acz wciąż wiem za mało!

Współpracowałem niegdyś z szanownym Rutiliusem, lecz - znów! Z powodu mojej pamięci a także i nieco głupoty, współpraca obumarła, lecz liczę że kiedyś powróci na nowo. Zwłaszcza, że od pewnego czasu opierając się na tym co znajdę w Internecie, jak i na greckich dziełach, piszę artykuły które niosą ze sobą pewną wartość poznawczą. Może kiedyś sklecę coś z nich?
Asphodelus
Globalny moderator
Perses

Reputacja: 2

U nas od: Marzec 19, 2010

[Politeizm Grecki (Hellenizm)] : 905

Bo ceną wolności jest wiedza.

« #131 : Listopad 30, 2014, 20:28:01 »

A zatem witaj... po raz drugi. Czy mógłbyś przypomnieć swój poprzedni pseudonim?

Stare na nowo się odradza... jak Fenix nieśmiertelny, ogniem fałsz wypala, by prawda na czystej ziemi zakwitła.
Athenae
Zeusiątko
Corax
*

: Kobieta

U nas od: Grudzień 23, 2014

: 1

Córa Zeusa samotnie kroczy...

« #132 : Grudzień 23, 2014, 01:47:34 »

Nazywam się Ania.  8) 8) 8) 8) 8) 8)
Jestem hellenistką od roku i nie są mi obce rytuały, obrzędy, modlitwy a także niestety i wizje. Tyczy się także snów proroczych. Nie miejcie mnie, proszę za wariatkę( bo i z takimi opiniami się spotykałam). Może z czasem zaczęłam się ukrywać wśród ludzi, lecz myślę że nie tylko ja. Od razu muszę też powiedzieć że mam dość wiary Katolickiej oraz wychowanych na tej wierze katolibów którzy, znajdą każdą dziurę by zrobić ranę. Chciałabym przede wszystkim znaleźć kontakt z wierzącymi z Wrocławia i jego okolic. Myślę że przydało by mi się też troszkę do edukowania ponieważ nie na wszystko mam odpowiedź.  :P ;D :D ;) :) 8)

Na chwałę Zeusa! Boga Olimpu i Pana nad Panami!!!
Rutilius
Down here I'm god
Administrator
Heliodromus

« #133 : Grudzień 23, 2014, 12:39:27 »

Witam ponownie (bo poznaliśmy się już na FB).
Ostatnio czytając książkę Oświęcimskiego,  zadawałem sobie pytania, czy i u nas pojawi się kiedyś Sybilla albo Pytia, i jak bym się zachował?  Czy jak Tarkwiniusz?
Niedawno zresztą dyskutowaliśmy na podobne tematy:
http://portyk.pantheion.pl/index.php?topic=1606.0

Viking
Kadra
Heliodromus

Reputacja: 4

U nas od: Listopad 15, 2009

[Asatru] : 1092

« #134 : Grudzień 24, 2014, 10:43:09 »

Witam i zapraszam do dyskusji :) Za długo siedzimy tu w jedynie męskim gronie ;) A katolikami nie warto się przejmować :)

Asatru
Stara Wiara czuwa...Starzy Bogowie powracają...

"Olbrzym przechwalał się, że wypije Asom całe ich piwo. Dopiero ta groźba zaniepokoiła ostatecznie bogów"

Nie martw się jeśli ze wszystkich stron otaczają Cię wrogowie - to oznacza że nie musisz się zastanawiać w którą stronę strzelać ;)
: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9  
Portyk  |  Ogólne  |  O userach  |  Wątek: Witajcie! - (kilka słów o sobie na początek)
:  

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
Mercury design by Bloc
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
0.072168