Portyk
politeistów

start  PANTHΣION    ANTYK KONTRA CHRYSTIANIZM    BLOGOSFERA
Witamy, %1$s. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marzec 26, 2019, 05:07:45

News
Witaj w Portyku!
W razie problemów technicznych proszę o kontakt:
rutilius[m@łpa]pantheion.pl
Stats
10790 1271 238
: BorkowskiM
* subskrybuj RSS
Portyk  |  Ogólne  |  O userach  |  Wątek: Witajcie! - (kilka słów o sobie na początek) 0 i 1 Gość przegląda ten wątek.
: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »
: Witajcie! - (kilka słów o sobie na początek)  ( 32560 )

Zachęcamy do wzięcia udziału w dyskusji. Nie gryziemy! (za mocno)

Ulf
Nymphus
**

Reputacja: 0

U nas od: Styczeń 31, 2011

[Asatru] : 79

« #90 : Sierpień 13, 2012, 20:07:20 »

A wiec czytaj i pytaj i dziel sie swoimi przemysleniami ...  :)

"Kiedym miał przed sobą ten wielki, łysy łeb, zobaczyłem, że mu wilkiem z oczu patrzy.
Skoro się tylko dorwie, pozabija mi moich najlepszych ludzi"
(Saga o Egilu, 25)
-www.asatru.pl-
Viking
Kadra
Heliodromus

Reputacja: 4

: Mężczyzna

U nas od: Listopad 15, 2009

[Asatru] : 1092

« #91 : Sierpień 13, 2012, 21:48:44 »

Witaj :)

Asatru
Stara Wiara czuwa...Starzy Bogowie powracają...

"Olbrzym przechwalał się, że wypije Asom całe ich piwo. Dopiero ta groźba zaniepokoiła ostatecznie bogów"

Nie martw się jeśli ze wszystkich stron otaczają Cię wrogowie - to oznacza że nie musisz się zastanawiać w którą stronę strzelać ;)
Hrefna
krucza wiedźma
Poganie
Miles

Reputacja: 3

: Kobieta

U nas od: Październik 23, 2010

[druidyzm -> Asatru] : 122

« #92 : Sierpień 13, 2012, 22:26:39 »

witaj :)

A jeśli chcesz, zerknij również tutaj: http://rozstaje.silverion.org/forum. To miejsce gromadzące pogan i neopogan, ostatnio trochę (bardzo) niemrawe, ale jest tam zarchiwizowanych sporo naprawdę ciekawych dyskusji od bodaj 2004 roku...
Nie reklamuję konkurencji, tamto miejsce wyewoluowało od czysto czarowniczego (ale dotyczącego nie magii w stylu wicca czy magii w stylu ezo-new-age, ale w dużym stopniu rekonstrukcyjnej) do miejsca ogólnopogańskiego. A że mało jest rozpropagowane, czas może to zmienić ;)
Zwłaszcza że oba fora mogą się znakomicie pod względem treściowym uzupełniać... :)

iris
Corax
*

U nas od: Sierpień 11, 2012

: 3

« #93 : Sierpień 16, 2012, 15:55:39 »

Jeszcze raz dziękuję za miłe przywitanie   :)

Hrefno zerknę na rozstaje  :)
Filippos Pageto
Nymphus
**

U nas od: Wrzesień 30, 2012

: 39

« #94 : Wrzesień 30, 2012, 13:03:58 »

Witam. Jestem hellenistą od jakiś trzech lat, ale dopiero niedawno odkryłem pogańskie fora, między innymi wasze  (dzięki wikipedii :)  ). Wcześniej miałem wrażenie osamotnienia w swojej drodze, mam nadzieję że to się zmieni i że znajdę tu wiele inspiracji :) Obecnie mieszkam w Lublinie, choć moja rodzina pochodzi ze Śląska i Gdańska.  Jestem studentem medycyny, więc oczywiście najbliższy kontakt mam z Asklepiosem (choć także z Herą i Demeter) :).
Rutilius
Down here I'm god
Administrator
Heliodromus

U nas od: Styczeń 09, 2009

[Pogaństwo - hellenizm] : 1546

« #95 : Wrzesień 30, 2012, 13:15:06 »

Witaj serdecznie!
cieszę się, że się jednak jakoś zbieramy (my, helleniści), i okazuje się, że może być nas więcej niż palców u ręki ;) Swoją drogą miło by było, gdybyś napisał też ciut o sobie w tym wątku: http://portyk.pantheion.pl/index.php?topic=82.0
umieram z ciekawości, jak można przez trzy lata być hellenistą i nie trafić na pantheion (to żaden przytyk, ja przez kilkanaście lat paliłem fajkę a dopiero niedawno odkryłem forum fajczarskie ;) )

Filippos Pageto
Nymphus
**

U nas od: Wrzesień 30, 2012

: 39

« #96 : Wrzesień 30, 2012, 13:26:27 »

Jak widzisz można :D. Trzeba powiedzieć że jakoś dotąd nie szukałem (szukajcie a znajdziecie ;) ). Moja przygoda z hellenizmem zaczęła się od wyprawy do Grecji, gdzie spotkałem małą grupkę miejscowych hellenistów (niestety nie zawarłem z nimi bliższej znajomości i nie mam z nimi żadnego kontaktu, teraz po latach strasznie żałuję.) W pewnym momencie stało się to moją inspiracją, ale nie sądziłem że w Polsce mogą w ogóle być tacy jak ja ;)
Bies
Corax
*

U nas od: Wrzesień 29, 2012

: 4

« #97 : Wrzesień 30, 2012, 13:54:37 »

Cytat: Hrefna
A jeśli chcesz, zerknij również tutaj: http://rozstaje.silverion.org/forum.
A tak, żeby było śmieszniej, ja już nie raz to forum przeglądałem, ostatnio trochę zapomniałem i właśnie przychodzę tu, natrafiwszy na linka z Rozstajów :D.

Jeśli o ścieżkę chodzi, w pewien sposób bliskie jest mi rodzimowierstwo, ale raczej nie identyfikuję się w 100% z podejściem do wiary prezentowanym przez rodzimowierców, z którymi przyszło mi dotąd dyskutować. Z różnych powodów i w różnych kwestiach się z nimi po prostu nie zgadzam, stąd nieraz zastanawiam się, czy aby na pewno powinienem określać się jako jeden z nich. Nie wiem, może to wina mojego nieutemperowanego indywidualizmu, a może czegoś innego.
Stawiam jednak raczej na tradycję - nie przemawia do mnie tworzenie czegoś zupełnie nowego w stylu ezoterycznym czy jak w New Age. Próbuję namacać duchowość na swój własny sposób, w miarę naturalnie, bez silenia się na coś kompletnie nieautentycznego, co do mnie nie będzie przemawiać. Odszedłem od KrK między innymi właśnie dlatego, że nie oferował mi żadnych przeżyć duchowych, tylko pusty teatrzyk, który nigdy mnie nie porywał. KrK skazywał mnie na marną wegetację w tym (duchowym) obszarze życia, dozwolone w jego obrębie praktyki magiczne pozostawiał tylko duchownym, którzy zazwyczaj, jak wynikało z moich rozmów z nimi (np. z ks. katechetą) traktowali to wszystko po macoszemu.
Tak czy owak przeszedłem na pogaństwo ponad 2 lub prawie 3 lata temu dlatego, że uznałem, iż na łonie tej religii nie będę miał podobnych problemów. W międzyczasie miałem parę momentów zwątpienia i parę zmian w podejściu do swojej wiary, dziś jestem tu, gdzie jestem;], nie narzekam, nie zachwycam się, jestem ciekaw, do czego dojdę jutro i za lat parę.
Jako pole działania wyznaczyłem sobie po wielu zastanowieniach magię ludową, z którą póki co pomału się obznajamiam oraz miejsce, w którym kultura styka się z religią (nie potrafię orzec dokładnie, czy bardziej stawiam na kulturę, czy na religię). Definiuję się jako początkujący rekonstrukcjonista wciąż potrzebujący pewnego doprecyzowania samego siebie, ale mniej więcej wiedzący, na czym się oprzeć.
« : Wrzesień 30, 2012, 13:59:38 Bies »
polites
Corax
*

Reputacja: 1

U nas od: Październik 13, 2012

: 9

« #98 : Październik 21, 2012, 09:40:53 »

XAIPE. Polites pozdrawia Was!Jestem Wolnym i Pełnym Obywatelem Demokratycznego Państwa, co zawsze i wszędzie, z dumą podkreślam. Właściwie jakaś część mnie żyje nadal w Atenach końca V wieku. Mam tam swój dom na ulicy Kerameikos, w którym mieści się równierz mój warsztat garncarski. Moim sąsiadem jest kamieniarz i rzeżbiarz Sokrates z którym prowadzę czasami dziwaczne rozmowy. Fakt, że w rzeczywistości żyję i pracuję "tu i teraz" uważam za kaprys Bogów - ale cóż, tylko Oni znają tego powody i nie mnie w nie wnikać.
 Długo trwało, zanim zdecydowałem się zabrać głos na tym forum. Sprawy jakie chciałbym tu poruszać są dla mnie zbyt ważne, aby taki krok podejmować bez gruntownego przemyślenia. A myśleć lubię. I dyskutować, jeżeli uważam, że taka dyskusja mnie - i innych wzbogaci. Retorykę uważam za "najszlachetniejszą sztukę walki" i tą sztukę postaram się - w miarę moich skromnych sił stosować.
Przyjmijcie mnie łaskawie do Waszego grona i wybaczcie błędy które popełnię, a ja ze swojej strony obiecuję traktować wszystkich zgodnie z Prawami Boskimi - sprawiedliwie.
Niechaj Polias wspomaga nas w naszych wysiłkach!
Viking
Kadra
Heliodromus

« #99 : Październik 21, 2012, 20:51:45 »

Witajcie i Hail!

Asatru

"Olbrzym przechwalał się, że wypije Asom całe ich piwo. Dopiero ta groźba zaniepokoiła ostatecznie bogów"

Nie martw się jeśli ze wszystkich stron otaczają Cię wrogowie - to oznacza że nie musisz się zastanawiać w którą stronę strzelać ;)
Meltris
Corax
*

U nas od: Styczeń 02, 2013

: 4

« #100 : Styczeń 08, 2013, 13:35:28 »

Cześć!
Jestem z Wielkopolski, a trafiłam tutaj na to rewelacyjne forum tropiąc wypowiedzi konkretnie Hellenistów czy znawców mitologii greckiej ;)
Cieszę się, że tu jestem ! Pozdrowienia

Acha.. gdyby ktoś z Was miał ochotę to zapraszam do wzbogacania swoimi opiniami, przemyśleniami, wiedzą -tej grupy: Otwarta Grupa Pogańska https://www.facebook.com/groups/413223508745939/
Asphodelus
Globalny moderator
Perses

Reputacja: 2

U nas od: Marzec 19, 2010

[Politeizm Grecki (Hellenizm)] : 905

Bo ceną wolności jest wiedza.

« #101 : Styczeń 08, 2013, 21:12:16 »

Witam serdecznie w imieniu załogi, miło jest wiedzieć, że istnieje zainteresowanie politeizmem. Liczymy na współpracę.

Stare na nowo się odradza... jak Fenix nieśmiertelny, ogniem fałsz wypala, by prawda na czystej ziemi zakwitła.
Hrefna
krucza wiedźma
Poganie
Miles

U nas od: Październik 23, 2010

[druidyzm -> Asatru] : 122

« #102 : Styczeń 08, 2013, 21:16:29 »

Niestety, nie każdy używa fb ;) - niektórzy postanowili uwolnić się od tego pożeracza czasu na amen :P

Asphodelus
Globalny moderator
Perses

Reputacja: 2

U nas od: Marzec 19, 2010

[Politeizm Grecki (Hellenizm)] : 905

Bo ceną wolności jest wiedza.

« #103 : Styczeń 08, 2013, 21:26:35 »

Powiedział bym wręcz, że uzależniacza- raz wejdziesz i nie chce ci się już zeń wychodzić. Ale ma on, czy tego chcemy czy nie, także dobre strony, jedną z nich jest ta zalinkowana 2 posty wcześniej.  ;)

P.S. Hrefno, a cóż to za chrześcijańska terminologia się pojawiła w ostatnim słowie twego wpisu?

Stare na nowo się odradza... jak Fenix nieśmiertelny, ogniem fałsz wypala, by prawda na czystej ziemi zakwitła.
Viking
Kadra
Heliodromus

« #104 : Styczeń 08, 2013, 21:29:19 »

Hail!

Asatru

: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »  
Portyk  |  Ogólne  |  O userach  |  Wątek: Witajcie! - (kilka słów o sobie na początek)
:  

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
Mercury design by Bloc
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
0.082169