Portyk
politeistów

start  PANTHΣION    ANTYK KONTRA CHRYSTIANIZM    BLOGOSFERA
Witamy, %1$s. Zaloguj się lub zarejestruj.
Styczeń 21, 2019, 16:48:13

News
Witaj w Portyku!
W razie problemów technicznych proszę o kontakt:
rutilius[m@łpa]pantheion.pl
Stats
10790 1271 238
: BorkowskiM
* subskrybuj RSS
Portyk  |  Ogólne  |  O userach  |  Wątek: Witajcie! - (kilka słów o sobie na początek) 0 i 1 Gość przegląda ten wątek.
: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »
: Witajcie! - (kilka słów o sobie na początek)  ( 31305 )

Zachęcamy do wzięcia udziału w dyskusji. Nie gryziemy! (za mocno)

Garrincha
Poganie
Leo

Reputacja: 0

: Mężczyzna

U nas od: Grudzień 28, 2010

: 274

« #75 : Marzec 12, 2012, 23:38:07 »

Dlaczego wyczuwasz jakiś podstęp? 

może się mylę, ale "za ładnie" piszesz;] a czemu mamy nie rozmawiać o wszystkim?po to jest to forum, piszę i o odczuciach. A niepokojące jest, iż faktycznie głucho tutaj... tylko dialog jest twórczy;) piastunko cieszymy się Twoją obecnością ;)
Viking
Kadra
Heliodromus

Reputacja: 4

U nas od: Listopad 15, 2009

[Asatru] : 1092

« #76 : Marzec 13, 2012, 10:03:54 »

Może to normalna droga jeśli chodzi o fora rozwijających się stron?? AFA to potężna organizacja działająca w terenie, wydająca gazete itd a ich forum wygląda na prawie martwe - i jest tak mimo tego że wstęp tam mają tylko członkowie czyli osoby poniekąd "wtajemniczone". Forum używają czoraz częściej tylko do przekazywania sobie prostych informacji o wydarzeniach itd.

Asatru
Stara Wiara czuwa...Starzy Bogowie powracają...

"Olbrzym przechwalał się, że wypije Asom całe ich piwo. Dopiero ta groźba zaniepokoiła ostatecznie bogów"

Nie martw się jeśli ze wszystkich stron otaczają Cię wrogowie - to oznacza że nie musisz się zastanawiać w którą stronę strzelać ;)
Asphodelus
Globalny moderator
Perses

Reputacja: 2

U nas od: Marzec 19, 2010

[Politeizm Grecki (Hellenizm)] : 905

Bo ceną wolności jest wiedza.

« #77 : Marzec 13, 2012, 10:26:54 »

Tylko że my nie jesteśmy ''potężną organizacją działającą w terenie'' a tym bardziej nie wydajemy żadnych gazetek.

Niepokoją mnie osobiście dwie rzeczy:

1. Pologowanych użytkowników mamy ponad sto a udziela się mniej niż 10.
2. Zapanował tu jakiś dziwny marazm.

Stare na nowo się odradza... jak Fenix nieśmiertelny, ogniem fałsz wypala, by prawda na czystej ziemi zakwitła.
Viking
Kadra
Heliodromus

Reputacja: 4

U nas od: Listopad 15, 2009

[Asatru] : 1092

« #78 : Marzec 13, 2012, 20:51:58 »

To że udziela się jakieś 10 procent ludzi to normalne - prawie na wszystkich forach tak jest, zobacz wiele katolickich stron - tam są czasem setki, tysiąc użytkowników a i tak dyskutuje kilkudziesięciu albo i mniej. Tak samo jest na forum PFI, Asatru pl i innych...
A marazm hmm może to efekt zimy ;)

Asatru
Stara Wiara czuwa...Starzy Bogowie powracają...

"Olbrzym przechwalał się, że wypije Asom całe ich piwo. Dopiero ta groźba zaniepokoiła ostatecznie bogów"

Nie martw się jeśli ze wszystkich stron otaczają Cię wrogowie - to oznacza że nie musisz się zastanawiać w którą stronę strzelać ;)
Rutilius
Down here I'm god
Administrator
Heliodromus

Reputacja: 3

U nas od: Styczeń 09, 2009

[Pogaństwo - hellenizm] : 1546

« #79 : Marzec 13, 2012, 21:06:15 »

Co do proporcji zarejestrowanych/aktywnych to Viking ma rację, wszędzie tak jest. Można by usunąć użytkowników, którzy się nie udzielają np. w ciągu ostatniego roku, ale skoro wszędzie tak jest, to nie widzę potrzeby "zaniżania statystyk" na naszą niekorzyść ;)

Niestety, w najbliższym czasie pogańska aktywność moja i Zaratustry znacznie spadnie z powodów, które wyjaśniłem na poznańskim spotkaniu. Tak będzie jeszcze przynajmniej kilkanaście miesięcy. Mam nadzieję, że tego za bardzo nie odczujecie wziąwszy na siebie nieco odpowiedzialności ;P

piastunka
Corax
*

: Kobieta

U nas od: Marzec 06, 2012

: 9

« #80 : Marzec 15, 2012, 16:39:25 »

To że udziela się jakieś 10 procent ludzi to normalne - prawie na wszystkich forach tak jest, zobacz wiele katolickich stron - tam są czasem setki, tysiąc użytkowników a i tak dyskutuje kilkudziesięciu albo i mniej. Tak samo jest na forum PFI, Asatru pl i innych...
A marazm hmm może to efekt zimy ;)

Nie wiem jak jest na katolickich stronach bo tam nie zaglądam  ;D Na Polskim forum PFI czasem coś napiszę,

olympias
Corax
*

U nas od: Czerwiec 23, 2012

: 8

« #81 : Lipiec 12, 2012, 20:21:21 »

Jestem początkującą poganką, a dokładniej wyznaję Hellenizm. Pochodzę z małego miasteczka mieszczącego się w Wielkopolsce - wolę nie podawać dokładnej lokalizacji. Już od dawna interesuję się religią antyczną, a szczególnie Hellenizmem. Na pierwszej stronie kolega eques napisał, że nie ma skrajnie negatywnego stosunku do Chrześcijaństwa czy innych religii - ja niestety takie mam. Najbardziej jestem krytycznie nastawiona do Chrześcijaństwa i Islamu.
Chrześcijaństwo zniszczyło mi życie, a w Islamie mordują w imię Boga. W dodatku traktują kobiety jak przedmioty, jakby były czymś co można w każdej chwili wyrzucić, bo już jest niepotrzebne. Nazwa mojego nicku pochodzi od matki króla Macedonii - Alexandra Wielkiego Macedońskiego. Na forum zarejestrowałam się bodajże w kwietniu, ale już wcześniej zaglądałam na pantheion. Dlaczego wierzę? Bo chrześcijański Bóg po prostu dla mnie nie istniał, albo miał mnie w dupie. A odkąd zaczęłam wierzyć w Bogów Olimpijskich... czuję się szczęśliwsza. Trudno było trochę powiedzieć o tym rodzicom i rodzeństwu. Tylko jeszcze... moi dziadkowie, którzy żyją do tej pory o tym nie wiedzą, a ja boje się im powiedzieć, bo to strasznie wierzący Chrześcijanie i chyba by mnie zabili gdyby się dowiedzieli. Tak czy siak... Witam wszystkich!
Rutilius
Down here I'm god
Administrator
Heliodromus

« #82 : Lipiec 12, 2012, 21:42:58 »

Witaj serdecznie,
to wielka radość, że wreszcie dołączają do nas kobiety, w końcu równowaga (również płci) to hellenistyczny ideał, co nie? Krewkich musisz mieć dziadków, nie ma co, lepiej bez potrzeby życia nie narażaj, ich i tak nie zmienisz, a tylko Wasze relacje się popsują. Czuj się jak u siebie!

olympias
Corax
*

U nas od: Czerwiec 23, 2012

: 8

« #83 : Lipiec 12, 2012, 21:48:29 »

Witaj serdecznie,
to wielka radość, że wreszcie dołączają do nas kobiety, w końcu równowaga (również płci) to hellenistyczny ideał, co nie? Krewkich musisz mieć dziadków, nie ma co, lepiej bez potrzeby życia nie narażaj, ich i tak nie zmienisz, a tylko Wasze relacje się popsują. Czuj się jak u siebie!

Dziękuję bardzo za ciepłe powitanie. Tak to prawda z moimi dziadkami - lepiej ich nie narażać na niepotrzebne i faktycznie, relacje mogą między nami się bardziej popsuć. Z resztą już są popsute przez moje nie chodzenie do kościoła. Miło być gdzieś gdzie czuje się dobrze - wśród pogan ; )
verm
Corax
*

U nas od: Lipiec 15, 2012

: 18

« #84 : Lipiec 21, 2012, 21:40:36 »

Witam,
jestem istotą starożytną, pokolenie netpogan 1.05 (z czasów forum neopogaństwo.pl jeszcze). Generalnie jestem wiedźmem, zajmuję się magią ludową,w której wielu upatruje śladów dawnych wierzeń słowiańskich.
Wpadłem tu, bo w sieci nie ma obecnie dobrego forum ogólopogańskiego (Rozstaje zmarły, a na forum PFI jest jak jest), a ciężko mnie przypisać do jakiejś konkretnej ścieżki więc fora ścieżkowców nie dla mnie.
Będę podczytywał, od czasu do czasu może rzucę jakąś morderczą ripostą :)
Rutilius
Down here I'm god
Administrator
Heliodromus

« #85 : Lipiec 21, 2012, 22:30:56 »

Witaj!

iris
Corax
*

U nas od: Sierpień 11, 2012

: 3

« #86 : Sierpień 11, 2012, 23:47:11 »

Witam z Mazowsza.  Na forum zarejestrowałam się co prawda dzisiaj, ale Pantheion znalazłam już wcześniej i trochę Was podczytywałam.  Spodobała mi się atmosfera tego forum, ale głównie jego merytoryczna zawartość. Jestem poganką, to dopiero początek mojej  drogi i poszukuje swojego miejsca. Interesuję się Hellenizmem, ale też mitologią Słowian i Wikingów. Na razie będę pewnie więcej czytać, niż pisać.

Oficjalnie zatem witam wszystkich  :)
Ulf
Nymphus
**

U nas od: Styczeń 31, 2011

[Asatru] : 79

« #87 : Sierpień 12, 2012, 10:21:26 »

Witaj Iris,

Poganka poszukujaca swej drogi... hmmm... ;)
Czy to znaczy, ze jak narazie poganka przez odrzucenie, a raczej przez wyzwolenie sie z okowow obcego nam kulturowo monoteizmu? Czy tez moze za okresleniem poganka kryje sie dla Ciebie cos wiecej? ;)

"Kiedym miał przed sobą ten wielki, łysy łeb, zobaczyłem, że mu wilkiem z oczu patrzy.
Skoro się tylko dorwie, pozabija mi moich najlepszych ludzi"
(Saga o Egilu, 25)
-www.asatru.pl-
Asphodelus
Globalny moderator
Perses

Reputacja: 2

U nas od: Marzec 19, 2010

[Politeizm Grecki (Hellenizm)] : 905

Bo ceną wolności jest wiedza.

« #88 : Sierpień 12, 2012, 12:22:53 »

Witam także! Czyżbyś była synkretyczką łączącą różne politeistyczne tradycje? Nasze strony są jak widać wszechpoliteistyczne każdy znjadzie coś dla siebie.  ;)

Stare na nowo się odradza... jak Fenix nieśmiertelny, ogniem fałsz wypala, by prawda na czystej ziemi zakwitła.
iris
Corax
*

U nas od: Sierpień 11, 2012

: 3

« #89 : Sierpień 13, 2012, 18:31:04 »

Dziękuję za powitanie.

Witaj Iris,

Poganka poszukujaca swej drogi... hmmm... ;)
Czy to znaczy, ze jak narazie poganka przez odrzucenie, a raczej przez wyzwolenie sie z okowow obcego nam kulturowo monoteizmu? Czy tez moze za okresleniem poganka kryje sie dla Ciebie cos wiecej? ;)
Poganka przez wyzwolenie się z monoteizmu.
Nie poszukuje swojej drogi, już ją znalazłam i choć to początek podróży i moich kontaktów z bogami, to wiem że jestem na właściwej  ścieżce.
Teraz poszukuję  swojego miejsca i ludzi z którymi mogę o tym porozmawiać.  Dlatego szukam...czytam i poznaje różne strony pogańskiego świata.

Witam także! Czyżbyś była synkretyczką łączącą różne politeistyczne tradycje? Nasze strony są jak widać wszechpoliteistyczne każdy znjadzie coś dla siebie.  ;)

Asphodelusie nie jestem synkretyczną, niczego nie łączę i nie chce łączyć, więc jeśli moja wcześniejsza wypowiedź byłą myląca to przepraszam. Napisałam o moich zainteresowaniach i chcąc dowiedzieć się czegoś więcej na interesujące mnie tematy, zarejestrowałam się na tym forum.
« : Sierpień 13, 2012, 18:34:49 iris »
: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »  
Portyk  |  Ogólne  |  O userach  |  Wątek: Witajcie! - (kilka słów o sobie na początek)
:  

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
Mercury design by Bloc
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
0.275171