Portyk
politeistów

start  PANTHΣION    ANTYK KONTRA CHRYSTIANIZM    BLOGOSFERA
Witamy, %1$s. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marzec 26, 2019, 05:06:21

News
Witaj w Portyku!
W razie problemów technicznych proszę o kontakt:
rutilius[m@łpa]pantheion.pl
Stats
10790 1271 238
: BorkowskiM
* subskrybuj RSS
Portyk  |  Ogólne  |  O userach  |  Wątek: Witajcie! - (kilka słów o sobie na początek) 0 i 1 Gość przegląda ten wątek.
: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »
: Witajcie! - (kilka słów o sobie na początek)  ( 32559 )

Zachęcamy do wzięcia udziału w dyskusji. Nie gryziemy! (za mocno)

Zoroastres
Poganie
Heliodromus

Reputacja: 5

: Mężczyzna

U nas od: Styczeń 09, 2009

[Hellenizm reformowany] : 1187

(nie jestem zaratustrianinem)

« #45 : Wrzesień 14, 2011, 19:00:00 »

Witaj serdecznie,
o tak, przydasz się bardzo, bo szczerze pisząc wiemy niewiele o rekonstrukcjonizmie celtyckim, a właściwie pogaństwo celtyckie w niewielkim stopniu się nam z rekonstrukcjonizmem kojarzyło. Bardzo się cieszę, że wreszcie pojawił się ktoś kompetentny z tej tradycji, który będzie mógł rozwiać nasze wątpliwości i zażegnać nieporozumienia (kilka razy wątek celtycki się już na forum pojawił).

Feanaro
Kadra
Heliodromus

[Wiara słowiańska] : 1329

« #46 : Wrzesień 24, 2011, 09:52:26 »

Witam wszystkie nowe twarzy i liczę na owocną współpracę  :)

Zrozumianoż mnie? – Dionizos przeciw Ukrzyżowanemu…
Perseus
Poganie
Nymphus

Reputacja: 1

U nas od: Grudzień 21, 2011

[Hellenizm] : 35

« #47 : Grudzień 24, 2011, 02:10:28 »

Witajcie!

Nazywam się Marcin i mam aktualnie 17 lat. Pochodzę z przygranicznego Zgorzelca, gdzie bardzo duży wpływ na wszystko ma fakt głęboko zakorzenionej kultury greckiej. W zasadzie wszędzie tutaj można się spotkać z czymś co jest związane z Grecją.

Nie pracuje, uczę się. Jestem uczniem liceum o rozszerzonym materiale z języków obcych i geografii. Normalnie powinienem być w drugiej klasie szkoły ponadgimnazjalnej, ale zeszły rok w technikum nie pozwolił mi na to.

Od lat interesuje się obcymi kulturami i religiami. Wszystko co było związane z Grecją, było dla mnie bardzo ważne w edukacji. Mój tato mieszkał parę lat w tym kraju, więc pomógł mi stawiać pierwsze kroki na tym obcym terytorium. Jego zamiłowanie do tej kultury ciągle się objawia, więc mogę się coraz to bardziej wdrażać w to co związane z Grecją.

Już od małego słuchałem mitów i dzięki temu nigdy nie traktowałem ich jako przenośni, które mają nas pouczyć, tylko zawsze były to dla mnie jak najbardziej realne opowieści, które zapewne działy się dawno temu.

Po przebojach religijnych w trakcie gimnazjum ostatecznie identyfikowałem się jako ateista, aż do niedawna, kiedy to poczułem coś czego dawno nie czułem. Wiarę. Tylko nie wiedziałem w co jest ona skierowana, dlatego też skierowałem się najpierw w stronę chrześcijaństwa, jednak po krótkiej rozmowie z księdzem stwierdziłem, że to nie na w ogóle sensu. Zacząłem szukać od nowa, ale wiedziałem, że to nie ma sensu. Wcześniej nie znalazłem "tego czegoś", ale tym razem odwiedziłem jeszcze strony o pogaństwie. Najpierw z dystansem, ale spróbowałem. To mi się jednak naprawdę spodobało, dzięki czemu mogłem dowiedzieć się więcej o tej religii. Poczułem, że ktoś naprawdę interesuje się światem. I teraz jest tak ciągle i tak też już raczej zostanie :)
« : Grudzień 24, 2011, 12:01:43 Krwawy »
Asphodelus
Globalny moderator
Perses

Reputacja: 2

U nas od: Marzec 19, 2010

[Politeizm Grecki (Hellenizm)] : 905

Bo ceną wolności jest wiedza.

« #48 : Grudzień 24, 2011, 13:00:29 »

A nie mógłbyś zdradzić jak znalazłeś naszą stronę? Ktoś Ci polecił czy przypadkiem trafiłeś na nas w Sieci?

Stare na nowo się odradza... jak Fenix nieśmiertelny, ogniem fałsz wypala, by prawda na czystej ziemi zakwitła.
Perseus
Poganie
Nymphus

Reputacja: 1

U nas od: Grudzień 21, 2011

[Hellenizm] : 35

« #49 : Grudzień 24, 2011, 14:48:41 »

Stronę znalazłem dzięki wikipedii, gdzie były odnośniki do stron poświęconych hellenizmowi, najpierw trafiłem na olympeion, później stamtąd na już nieistniejący serwis, którego nazwy nie pamiętam. Jednak równo z otworzeniem olympeionu otworzyłem też link do pantheionu i tak się tutaj znalazłem ;)
Krwawy
Globalny moderator
Leo

Reputacja: 4

U nas od: Grudzień 28, 2010

[Własnowierstwo helleńskie] : 447

« #50 : Grudzień 24, 2011, 15:45:37 »

Widzę, że warto było się męczyć z tym tłumaczeniem na wiki.  ;D Miło to przeczytać.
ps. Nie można też zapomnieć o wkładzie Zaratustry. :)
Eruanna
Corax
*

Reputacja: 0

U nas od: Grudzień 24, 2011

[Były świadek Jehowy , ale pociąga mnie pogaństwo i kultura oraz demonologia...] : 14

« #51 : Grudzień 25, 2011, 12:21:43 »

Wybaczcie że się nie przywitałam cóż mam powiedzieć interesuję się  mitologią Słowian ,Wikingów ,religią pogańską oraz ich kulturą , historią średniowiecza i inkwizycji , i chrześcijaństwa i demonologią. Mam 23 lata mieszkam w Krakowie należę do bractwa rycerskiego ,, Krakowska chorągiew rycerska" i od dwóch lat działam na forum fantasy...:D
Eruanna
Corax
*

U nas od: Grudzień 24, 2011

[Były świadek Jehowy , ale pociąga mnie pogaństwo i kultura oraz demonologia...] : 14

« #52 : Grudzień 29, 2011, 13:13:19 »

Niestety nie mam możliwości zmiany postu tutaj , więc dopisuję bo zostałam poproszona pewnego pana...  :D Jak Was znalazłam wpisałam forum pogańskie i znalazłam Was przez przypadek... ;D
Piołun
Nymphus
**

U nas od: Grudzień 29, 2011

: 23

« #53 : Grudzień 29, 2011, 19:19:27 »

Witam,
Zapytano mnie jak znalazłam Pantheion. Przyczynili się do tego dwaj autorzy tej strony. Pierwszy – dość dawno na forum (z którym jestem związana nie tylko z racji współzarządzania nim) zachęcał do odwiedzenia m.in. Pantheionu i Antychrysta.  I choć zabrakło mu aureliuszowskiego stoicyzmu, gdy niszczył ślady swej bytności usuwając wszystkie posty z tamtego forum, zachęcił mnie skutecznie do zaglądania również tutaj. Z drugim autorem, dzięki Bogom i Igorowi Górewiczowi,nawiązałam kontakt z racji pewnego projektu, który cóż… nie powiódł się w stu procentach (choć nie tracę nadziei, że jeszcze się uda). Wiem, że dopóki istnieje wola porozumiewania się poparta rozumem, istnieje szansa na tworzenie pięknych i wielkich rzeczy. Wracając do drugiego współtwórcy Pantheionu, dziś właśnie wpadł mi do głowy pomysł przeprowadzenia z nim rozmowy na łamach pewnego czasopisma (o ile będę tam jeszcze pisać), no i siłą rozpędu wpadłam tutaj, i zarejestrowałam się.
A jeśli miałabym powiedzieć coś o sobie, to chyba tylko tyle, że chadzam samotnie rodzimymi ścieżkami kłaniając się niebu od wieków temu samemu i ciesząc się, że wodom chce się tu wciąż płynąć, a słońcu płonąć. I piszę sobie. Wierszyki. Albo rozprawki filozoficzne w stylu Kłapouchego. I tylko tyle.
Pozdrawiam
- Agnieszka

... więc jeśli wolą twoją, zobaczyć Boga mego, siądź ze mną w cieniu dębu... Ma wiara - nic prostszego.

http://blogosfera.pantheion.pl/aktualnosci/2012/08/28/sloncem-pisane-ii/
Viking
Kadra
Heliodromus

Reputacja: 4

U nas od: Listopad 15, 2009

[Asatru] : 1092

« #54 : Grudzień 29, 2011, 21:24:35 »

Witaj witaj w naszych skromnych progach ;)

Asatru
Stara Wiara czuwa...Starzy Bogowie powracają...

"Olbrzym przechwalał się, że wypije Asom całe ich piwo. Dopiero ta groźba zaniepokoiła ostatecznie bogów"

Nie martw się jeśli ze wszystkich stron otaczają Cię wrogowie - to oznacza że nie musisz się zastanawiać w którą stronę strzelać ;)
kto?
Corax
*

Reputacja: -1

U nas od: Grudzień 31, 2011

: 17

« #55 : Grudzień 31, 2011, 12:58:55 »

Hej, witam Was wszystkich, Ave Ludzie. :)

Jak już gdzieś wspomniałem, ciężko mi pisać o sobie, bo sam nie wiem kim jestem. O stronie nie pamiętam skąd się dowiedziałem (chyba jakiś odnośnik na stronie o tematyce starożytnej?), bo znam ją od dwóch lat, ale dopiero ostatnio postanowiłem coś napisać, może w ten sposób w końcu się dowiem czym w ogóle to pogaństwo jest, ale pewnie nie da się tego wyjaśnić, więc może przynajmniej znajdę się bliżej prawdy.
Asphodelus
Globalny moderator
Perses

Reputacja: 2

U nas od: Marzec 19, 2010

[Politeizm Grecki (Hellenizm)] : 905

Bo ceną wolności jest wiedza.

« #56 : Grudzień 31, 2011, 13:07:47 »

Hej, witam Was wszystkich, Ave Ludzie. :)

Jak już gdzieś wspomniałem, ciężko mi pisać o sobie, bo sam nie wiem kim jestem.
Zatem jesteś kimś w rodzaju zagubionego Poszukiwacza?  ;) Każdy ma chyba w swym życiu taką chwilę...

A tak poza powyższym: Witaj na pokładzie!

Stare na nowo się odradza... jak Fenix nieśmiertelny, ogniem fałsz wypala, by prawda na czystej ziemi zakwitła.
Zoroastres
Poganie
Heliodromus

« #57 : Grudzień 31, 2011, 14:02:23 »

Ave Ludzie. :)
Ave Ty,
   Lud

Zatem jesteś kimś w rodzaju zagubionego Poszukiwacza?  ;) Każdy ma chyba w swym życiu taką chwilę...
Problem w tym, że gdy ktoś zakłada, iż prawdy poznać nie można, albo wszystko jest siebie wartą g...prawdą, to z tego zagubienia wyjść nie może, no bo jak. W starożytności była nawet taka szkoła filozoficzna, nazywała się Pyrronizm (nieuleczalna z założenia). Zatem witamy w naszym gronie pyrronistę

kto?
Corax
*

Reputacja: -1

U nas od: Grudzień 31, 2011

: 17

« #58 : Grudzień 31, 2011, 16:28:07 »

Nie wiem czy zagubionego poszukiwacza czy nie, bo ktoś już tu gdzieś napisał o mnie, że niby wiem wszystko. ;)

Czym się różni pyrronizm od stoicyzmu?
Zoroastres
Poganie
Heliodromus

« #59 : Grudzień 31, 2011, 16:35:50 »

Czyżbyś na wikipedii dostał już bana? ;D
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pyrron_z_Elidy
http://pl.wikipedia.org/wiki/Sceptycy
http://pl.wikipedia.org/wiki/Stoicyzm

: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »  
Portyk  |  Ogólne  |  O userach  |  Wątek: Witajcie! - (kilka słów o sobie na początek)
:  

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
Mercury design by Bloc
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
0.097166