Portyk
politeistów

start  PANTHΣION    ANTYK KONTRA CHRYSTIANIZM    BLOGOSFERA
Witamy, %1$s. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czerwiec 16, 2019, 01:07:45

News
Witaj w Portyku!
W razie problemów technicznych proszę o kontakt:
rutilius[m@łpa]pantheion.pl
Stats
10790 1271 238
: BorkowskiM
* subskrybuj RSS
Portyk  |  Ogólne  |  O userach  |  Wątek: Witajcie! - (kilka słów o sobie na początek) 0 i 1 Gość przegląda ten wątek.
: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »
: Witajcie! - (kilka słów o sobie na początek)  ( 33693 )

Zachęcamy do wzięcia udziału w dyskusji. Nie gryziemy! (za mocno)

Iselor
Poganie
Miles

Reputacja: 1

: Mężczyzna

U nas od: Wrzesień 19, 2010

: 101

« #15 : Wrzesień 21, 2010, 16:29:23 »

Witam! Nazywam się Adam, mam 24 lata,  mieszkam w Łodzi. Nie umiem zbyt o sobie pisać więc napiszę tak:

Zainteresowania

Religioznawstwo, głównie:
1. Religie starożytne/mitologie, neopogaństwo, współcześnie istniejące religie politeistyczne, szamanizm, animizm.
2. Religie i filozofie Wschodu (buddyzm, hinduizm, taoizm, konfucjanizm)
3. Zaratustrianizm, bahaizm, jazydyzm.
4. Pozostałe.

Filmoznawstwo, głównie:
1. Western
2. Fantasy, horror, sf.
3. Anime
4. Pozostałe

W mniejszym stopniu interesuję się także politologią/stosunkami międzynarodowymi (głównie kraje arabskie oraz dalekiego wschodu), archeologią, paidiologią/ludologią (nauka o grach), paleontologią, historią starożytności i średniowiecza (głównie zakony rycerskie, wyprawy krzyżowe, inkwizycja itp.), troszkę astronomią.

Słucham metalu (głównie death/doom, gothic, gothic/doom, heavy, thrash), trochę klasyki i w mniejszych ilościach innych gatunków. Czytam fantastykę i książki z ogólnie pojętej literatury klasycznej.

Studiuję kulturoznawstwo (specjalizacja: film i media) w łódzkiej AHE. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Badania Gier.

Współpracuję z Twierdzą Insimilion, dawniej pisałem do Games Corner, Action-Mag Książki oraz Tawerny RPG.
Moja największa pasja bowiem to komputerowe RPG.

A wyznanie? Hellenizm:) O ile tak to się nazywa:)
Morgoth
Corax
*

Reputacja: 0

U nas od: Październik 02, 2010

: 13

« #16 : Październik 02, 2010, 17:39:57 »

Jako, że jestem najnowszym użytkownikiem, to wypadałoby coś o sobie napisać :)
Mam na imię Andrzej, jestem z Żyrardowa, lat 31. Jestem dziennikarzem jednej z internetowych redakcji. Jeśli zaś chodzi o wierzenia, to wyznaję hellenizm, tak od 10 lat. I choć wierzę we wszystkich bogów, to szczególną cześć oddaję Herze. I, może dziwnie to zabrzmi, ale czasem czuję, jak bogini mi pomaga w życiu.

Studiuję historię  - tak, wiem, dziwnie to brzmi w moim wieku, ale mam taki zawód, który formalnego wykształcenia nie wymaga, trzeba tylko umieć pisać :P, do tego mam za sobą 3 lata ekonomii. Ulubione okresy historii to początki Pryncypatu i wojny napoleońskie. W tym ostatnim jednak przypadku odcinam się od wieloletniej polskiej tradycji, gloryfikującej Napoleona. Dla mnie "bogami wojny" są książę Wellington i wiceadmirał Nelson, a nie Korsykańczyk :)

Jeśli chodzi o muzykę - to wszystko opróćz death metalu i hiphopu. Bardzo lubię country, irlandzki folk, Rammstein i The Who (czasem mi się wydaje, że "Behind Blue Eyes" idealnie mnie opisuje :P) Z kolei filmy to SF, fantasy, jak też wszystko z Johnem Waynem, Humphreyem Bogartem i Clintem Eastwoodem.

Powinienem też dodać, że z nowoczesnym, amerykańskim pogaństwem typu wicca, czy inne takie wynalazki, nic mnie nie łączy. Nie wierzę w magię, którą próbowali uprawiać XIX wieczni okultyści. Nie uważam , że poganin musi być ekologiem i mieć socjalistyczne poglądy - jestem monarchistą, konserwatystą i za nic nie zamienię auta na autobus komunikacji miejskiej :D

"Na końcu trzeba wymienić Melkora, Tego, Co Powstaje z Mocą. Lecz utracił to imię: ?oldorowie, którzy pośród elfów najwięcej ucierpieli od jego złości, nie chcieli go wymawiać i mówili o nim Morgoth, czyli Czarny Nieprzyjaciel Świata" - J.R.R Tolkien "Silmarilion"
Rutilius
Down here I'm god
Administrator
Heliodromus

Reputacja: 3

U nas od: Styczeń 09, 2009

[Pogaństwo - hellenizm] : 1546

« #17 : Październik 02, 2010, 19:10:56 »

Witaj na pokładzie! Cieszę się, że do nas trafiłeś, jak widzisz w tym miejscu należysz do mainstreamu :D Gdzie można poczytać Twoje teksty?

Morgoth
Corax
*

« #18 : Październik 02, 2010, 21:01:31 »

"Rządzę" działami hi-tech i gospodarka na dzienniku.pl... tzn. po jednych z cięć w redakcji, lub jak to pięknie określa nasze kierownictwo -  "dostosowaniem struktury kosztów do sytuacji na rynku" :), tylko ja, z ekipy zajmującej się tymi sekcjami, zostałem w pracy :)

"Na końcu trzeba wymienić Melkora, Tego, Co Powstaje z Mocą. Lecz utracił to imię: ?oldorowie, którzy pośród elfów najwięcej ucierpieli od jego złości, nie chcieli go wymawiać i mówili o nim Morgoth, czyli Czarny Nieprzyjaciel Świata" - J.R.R Tolkien "Silmarilion"
Pacal II
Gość

« #19 : Październik 02, 2010, 23:02:37 »

Nie uważam , że poganin musi być ekologiem i mieć socjalistyczne poglądy
Hm, a skąd takie założenie? Bardzo mnie to ciekawi, sam mam poglądy liberalne (przynajmniej ekonomicznie), ale nigdy nie zauwżyłem żeby pogaństwo było utożsamiane z jakąś doktryną polityczną. Nie atakuję cię oczywiście, po prostu ciekawi mnie skąd ten pogląd pochodzi.
Rutilius
Down here I'm god
Administrator
Heliodromus

« #20 : Październik 03, 2010, 11:45:47 »

W świecie anglosaskim "wiadomo kto" stanowi dominujący nurt neo-pogaństwa, wiadomo, jaki jest rozkład płci w tym ruchu i jakie poglądy ma dominująca tam płeć, (te jej reprezentantki, które nie uczestniczą w fundamentalistycznie protestanckiej kontrrewolucji w krajach anglosaskich). Zresztą bywając na forum MFP.pl nie dziwię się takiemu skojarzeniu.

Morgoth
Corax
*

« #21 : Październik 03, 2010, 20:32:53 »

Dokładnie tak. Po przeglądaniu forum zaróno naszych, jak i międzynarodowych pogan, trochę się zdziwiłem. W sumie, w krajach anglosaskich mnie to nie dziwi - skoro tamtejsza elita to "White Anglo-Saxon Protestants", no to ci, któzy przeciw nim się buntują, wybierają pogaństwo. Tyle, że wiara grecka, czy rzymska, bardziej kojarzy mi się jednak z funkcjami państwowymi i bardziej konserwatywnym podejściem do życia. August by się zdziwił, gdyby musiał, jako pontifex maximus, głosić tezy obecnego mainstreamu neo-pogaństwa :)

Zoroastres
Poganie
Heliodromus

Reputacja: 5

[Hellenizm reformowany] : 1187

(nie jestem zaratustrianinem)

« #22 : Październik 03, 2010, 21:27:48 »

Jako, że jesteś tu nowy, to tylko zaznaczę, że generalnie na forum i blogach unikamy tutaj kwestii politycznych. Jak wiesz, w naszym kraju polityka straszliwie skłóca ludzi, a nie temu ten portal ma służyć więc z tego typu problematyką dobrze umieszczać się gdzie indziej (ja np. czasem skrobie w salon24)

Gromosław
Poganie
Nymphus

U nas od: Grudzień 08, 2010

[Rodzimowierstwo słowiańskie] : 38

« #23 : Grudzień 17, 2010, 11:42:23 »

Salve,

Jestem rodzimowiercą słowiańskim z kilkuletnim stażem. Moja droga do tradycji słowiańskiej prowadziła przez manowce chrześcijaństwa i krótkotrwałego, dzięki Bogom, ateizmu. Od dłuższego czasu pilnie odwiedzam pantheion.pl oraz inne strony związane z tym serwisem. Chylę czoła przed dorobkiem i wiedzą jego autorów, jak i przed wspomnianymi. Nie jestem zrzeszony w żadnym związku religijnym, w praktykowaniu wiary jestem osamotniony. Uwielbiam literaturę starożytną i romantyzmu, ogólnie pojętą muzykę pagan metalową, folkową, hard rockową i klasyczną. To tyle, tak ku wprowadzeniu.

Sława!
« : Grudzień 17, 2010, 12:02:16 Gromosław »

"To oni szatana sobie zmyślili. Nasz Perkunas by go nie zniósł i nawet piorunem by go wgniótł w ziemię, a nie dałby mu przeciw sobie gospodarować!" J. I. Kraszewski "Kunigas"
Asphodelus
Globalny moderator
Perses

Reputacja: 2

U nas od: Marzec 19, 2010

[Politeizm Grecki (Hellenizm)] : 905

Bo ceną wolności jest wiedza.

« #24 : Grudzień 17, 2010, 13:11:36 »

Witaj czcicielu słowiańskich Bogów! Zainteresowałeś mnie tym że wyznałeś, iż mimo że jesteś rodzimowiercą nie należysz do żadnej z organizacji w naszym kraju, stało się to z przyczyny ich wzajemnego skłócenia czy może po prostu mieszkasz daleko od ich ośrodków?

Stare na nowo się odradza... jak Fenix nieśmiertelny, ogniem fałsz wypala, by prawda na czystej ziemi zakwitła.
Gromosław
Poganie
Nymphus

U nas od: Grudzień 08, 2010

[Rodzimowierstwo słowiańskie] : 38

« #25 : Grudzień 17, 2010, 14:40:11 »

Cytat: Asphodelus
czy może po prostu mieszkasz daleko od ich ośrodków?

Nie ukrywam, że jest to jedna z przeszkód. Dotychczas nie dysponowałem zbyt wielką ilością czasu by jechać na drugi koniec Polski, na obrzędy sprawowane przez związek który w jakiś sposób mi odpowiada i się integrować.

"To oni szatana sobie zmyślili. Nasz Perkunas by go nie zniósł i nawet piorunem by go wgniótł w ziemię, a nie dałby mu przeciw sobie gospodarować!" J. I. Kraszewski "Kunigas"
Viking
Kadra
Heliodromus

Reputacja: 4

U nas od: Listopad 15, 2009

[Asatru] : 1092

« #26 : Grudzień 17, 2010, 21:50:58 »

Witam witam :)

Asatru
Stara Wiara czuwa...Starzy Bogowie powracają...

"Olbrzym przechwalał się, że wypije Asom całe ich piwo. Dopiero ta groźba zaniepokoiła ostatecznie bogów"

Nie martw się jeśli ze wszystkich stron otaczają Cię wrogowie - to oznacza że nie musisz się zastanawiać w którą stronę strzelać ;)
Rutilius
Down here I'm god
Administrator
Heliodromus

« #27 : Grudzień 18, 2010, 13:23:17 »

Witaj!, nie przejmuj się swoim niezrzeszeniem, tutaj prawie sami tacy ;)

Krwawy
Globalny moderator
Leo

Reputacja: 4

U nas od: Grudzień 28, 2010

[Własnowierstwo helleńskie] : 447

« #28 : Grudzień 29, 2010, 13:58:51 »

Witam. średniego miasta w Wielkopolsce, ale obecnie rozpocząłem studia  w Poznaniu na UAM. Nie należę do żadnego związku wyznaniowego, jestem apostatą.
Od małego fascynowała mnie historia z naciskiem na starożytność. Moje zainteresowania to również kultury i religie. Pochodzę z katolickiej rodziny, z własnej woli uczęszczałem do katolickiego gimnazjum gdzie przez to przestałem być chrześcijaninem. Od tamtej pory szukam własnej drogi do Bogów.
Wierzę, że początkiem świata był Chaos jak stara Hellenów wiara mówi, ale interpretuję go jako Absolut. Dla mnie tak samo prawdziwi są Bogowie greccy, egipscy, słowiańscy czy inni, po prostu występują (występowali?) pod innymi nazwami i w konkretnym otoczeniu kulturowym.
Nie pałam sympatią do Chrześcijaństwa, Ateizmu i Islamu, gdyż widzę w nich więcej złego oraz zagrożenia niż czegoś pozytywnego.
Wymarzoną dla mnie sytuacją była by mozaika religijna w Polsce gdzie dominują ruchy pogańskie, a najbardziej (mimo, że nie jestem nim) Rodzimowiercze.
Sława Bogom! Sława Poganom!  ;D
« : Październik 02, 2011, 14:51:09 Krwawy »
Oribasios
Poganie
Leo

Reputacja: 1

[hellenizm reformowany] : 209

« #29 : Luty 02, 2011, 12:15:40 »

Witaj w gronie!
"Krwawy" - to też od Marsa/Aresa?

A od siebie: informuję, że jeszcze (znowu) żyję. Wybaczcie, że odgrzebię trochę starych postów, ale "muszę" nadrobić zaległości.
« : Luty 02, 2011, 12:58:06 Oribasios »

: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »  
Portyk  |  Ogólne  |  O userach  |  Wątek: Witajcie! - (kilka słów o sobie na początek)
:  

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
Mercury design by Bloc
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
0.084169