Portyk
politeistów

start  PANTHΣION    ANTYK KONTRA CHRYSTIANIZM    BLOGOSFERA
Witamy, %1$s. Zaloguj się lub zarejestruj.
Listopad 20, 2019, 00:21:52

News
Witaj w Portyku!
W razie problemów technicznych proszę o kontakt:
rutilius[m@łpa]pantheion.pl
Stats
10790 1271 238
: BorkowskiM
* subskrybuj RSS
Portyk  |  Źródła, czyli kto czyta - nie błądzi  |  Filmy, wystawy i inne wydarzenia  |  Wątek: Seriale o Rzymie 0 i 1 Gość przegląda ten wątek.
: 1
: Seriale o Rzymie  ( 2220 )

Zachęcamy do wzięcia udziału w dyskusji. Nie gryziemy! (za mocno)

Zoroastres
Poganie
Heliodromus

Reputacja: 5

: Mężczyzna

U nas od: Styczeń 09, 2009

[Hellenizm reformowany] : 1187

(nie jestem zaratustrianinem)

« : Marzec 24, 2011, 08:23:49 »

Po ROme 1 i Rome2 teraz furorę robią Spartacusy. Ciekawy jestem, czy oglądaliście je i jaką macie na ich temat opinię i co sądzicie o ich realizmie? Muszę powiedzieć, że o ile jestem wielkim fanem Rome, to Spartacus budzi we mnie bardzo mieszane uczucia... ale nie chcę od początku wątku narzucać swojej opinii ;)

Krwawy
Globalny moderator
Leo

Reputacja: 4

U nas od: Grudzień 28, 2010

[Własnowierstwo helleńskie] : 447

« #1 : Marzec 24, 2011, 18:14:52 »

Ja widziałem oba sezony Rome oraz jeden Spartacusa. Rome nie był tragiczny, ale jakoś nie robił dużego wrażenia. Za to Spartacus to jest typowa brutalna nawalanka i seks. Jako osoba, która raczej lubi brutalne sceny podoba mi się ten element, ale jest to dość prymitywna rozrywka. Za to elementy seksualne odstręczają mnie, za dużo erotyzmu i według mnie przekroczono pewne granice.  ::) Dlatego też 2 sezonu nawet nie ruszyłem...
Zoroastres
Poganie
Heliodromus

Reputacja: 5

U nas od: Styczeń 09, 2009

[Hellenizm reformowany] : 1187

(nie jestem zaratustrianinem)

« #2 : Marzec 24, 2011, 21:29:29 »

Moim zdaniem to przykład, jak Amerykanie zawsze starają się sprzedać jeden towar kilka razy. Pomyśleli: zobaczmy co się sprzedawało, no sprzedawał się "Gladiator" Scotta, "300 Spartan" i "Rzym", no to weźmy nakręćmy historię o gladiatorze z krwią z 300 i z seksem z Rzymu, tylko dajmy krwi i seksu kilka razy więcej. No i dali, tyle że sens jakby odleciał. Sam seks mnie aż tak nie razi, jak jego zupełna bezsensowność w wielu scenach. Przypomina to zabiegi do jakich uciekają się niektóre teatry dramatycznie łapiąc widzów. Facet rozmawia z kobietą o książkach i nagle ona ni z gruszki ni z pietruszki rozbiera się do naga. Nastolatki na widowni mają ubaw, ale po co to?
Animowana krew komponowała się z poetyką "300", ale tutaj wygląda sztucznie. Oglądałem "z obowiązku" do końca, i potem się nieco poprawiło, ale i tak uważam, że fabuła była moooocnoo naciągana. Wielkim pudłem jest moim zdaniem główny bohater, ktoś z taką osobowością mógł by być przywódcą tajnego spisku, a nie buntu niewolników - fatalnie zagrany przez uwielbianego przez niewiasty Whitfielda.
A jednak prequel okazał się moim zdaniem lepszy. Postaci sensowniejsze - głównym bohaterem wbrew pozorom jest Batitatus - jest tu jakaś dynamika charakteru, szczątkowa psychologia, i mimo wszystko niezła gra aktorska. Nawet seks zrobił sie jakoś sensowniejszy - albo się przyzwyczaiłem - a w niektórych odcinkach w ogóle go nie było!

Pacal II
Gość

« #3 : Lipiec 17, 2011, 21:17:03 »

Obejrzałem ostatnio drugi sezon Rzymu i zafascynowała mnie postać Vorinusa. W sensie człowiek, który kieruje się stoicyzmem i tradycyjnymi rzymskimi wartościami, mimo, że jest to w pewien sposób wbrew jego naturze. Zastanawiałem się, czy jest gdzieś podobna postać w literaturze?
Asphodelus
Globalny moderator
Perses

Reputacja: 2

U nas od: Marzec 19, 2010

[Politeizm Grecki (Hellenizm)] : 905

Bo ceną wolności jest wiedza.

« #4 : Lipiec 18, 2011, 10:21:37 »

Obejrzałem ostatnio drugi sezon Rzymu i zafascynowała mnie postać Vorinusa.

Bogowie litości! Nie Vorinusa tylko Vorenusa. To jest właśnie coś co po prostu nienawidzę w anglosaskich filmach o starożytności. Nie dość ze językiem filmu jest angielski to jeszcze nazwy obcojęzyczne są wymawiane po angielsku i mamy w efekcie takie coś jak Worinas albo Lijonidas...

Tu muszę pochwalić Gibsona bo on zarówno w Apocalipto jak i w Pasji posługi\uję się językami bohaterów filmu.

Stare na nowo się odradza... jak Fenix nieśmiertelny, ogniem fałsz wypala, by prawda na czystej ziemi zakwitła.
Pacal II
Gość

« #5 : Lipiec 18, 2011, 19:28:02 »

Ta, ale jakie głupoty u Gibsona są za to w tych filmach to szkoda gadać/
Viking
Kadra
Heliodromus

Reputacja: 4

U nas od: Listopad 15, 2009

[Asatru] : 1092

« #6 : Lipiec 18, 2011, 20:57:16 »

Lubie filmy Gibsona - a co filmu Pasja to jest on odwzorowany na Biblii (podobno pytał on nawet JPII czy taki film jest "ok") więc dla katolików "ok". Ciekawi mnie coś innego. Wszystkie największe znane mi gwiazdy w USA wyznające wartości chrześcijańskie/katolickie (Chuck Norris, Mel Gibson, Arnold Schwarzenegger) mają na sumieniu kochanki, dzieci z innych związków itd a jednocześnie nadal są ultrachrześcijańscy - jak to tak ;)

Asatru
Stara Wiara czuwa...Starzy Bogowie powracają...

"Olbrzym przechwalał się, że wypije Asom całe ich piwo. Dopiero ta groźba zaniepokoiła ostatecznie bogów"

Nie martw się jeśli ze wszystkich stron otaczają Cię wrogowie - to oznacza że nie musisz się zastanawiać w którą stronę strzelać ;)
Asphodelus
Globalny moderator
Perses

Reputacja: 2

U nas od: Marzec 19, 2010

[Politeizm Grecki (Hellenizm)] : 905

Bo ceną wolności jest wiedza.

« #7 : Lipiec 18, 2011, 22:45:40 »

No w USA istnieje silna tradycja pro-chrześcijańska, podsycana głównie przez protestantów, a zachowanie tych gwiazd mnie nie dziwi- przecież wystarczy spowiedź i jesteś czysty jak łza. Wstrętne to i obłudne ale jakie w ich mniemaniu wygodne!

Stare na nowo się odradza... jak Fenix nieśmiertelny, ogniem fałsz wypala, by prawda na czystej ziemi zakwitła.
: 1  
Portyk  |  Źródła, czyli kto czyta - nie błądzi  |  Filmy, wystawy i inne wydarzenia  |  Wątek: Seriale o Rzymie
:  

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
Mercury design by Bloc
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
0.041119