Portyk
politeistów

start  PANTHΣION    ANTYK KONTRA CHRYSTIANIZM    BLOGOSFERA
Witamy, %1$s. Zaloguj się lub zarejestruj.
Grudzień 05, 2019, 16:57:08

News
Witaj w Portyku!
W razie problemów technicznych proszę o kontakt:
rutilius[m@łpa]pantheion.pl
Stats
10790 1271 238
: BorkowskiM
* subskrybuj RSS
Portyk  |  Pogaństwo  |  Filozofia (Moderator: Zoroastres)  |  Wątek: Pluralizm 0 i 1 Gość przegląda ten wątek.
: « 1 2
: Pluralizm  ( 3658 )

Zachęcamy do wzięcia udziału w dyskusji. Nie gryziemy! (za mocno)

Viking
Kadra
Heliodromus

Reputacja: 4

: Mężczyzna

U nas od: Listopad 15, 2009

[Asatru] : 1092

« #15 : Luty 07, 2011, 09:48:23 »

Dla mnie jednak bardziej prawdopodobne jest istnienie wielu bogów zgodnych z Naturą. Bogów jak wszystko mających początek i podlegajacych prawom Natury. Istnienie tylko jednego ponad Naturą i jej prawami a jednocześnie odczuwającego ludzkie uczucia (miłość, nienawiść, chęć zmuszenia kogoś do posłuszeństwa) jest dla mnie bardzo mało prawdopodobne zwłaszcza że ma on nie mieć poczatku ani końca. To by było coś niebywałego i jak dla mnie nie ma żadnych podstaw aby twierdzić że ktoś taki istnieje. A gdyby nawet istniał to byłby tyranem i nie chciałbym takiego boga - nawet gdyby monoteistyczna opowieść o piekle była prawdziwa wolałbym takiego boga nie słuchać i iść do piekła za cene choć chwilowej wolności. 

Asatru
Stara Wiara czuwa...Starzy Bogowie powracają...

"Olbrzym przechwalał się, że wypije Asom całe ich piwo. Dopiero ta groźba zaniepokoiła ostatecznie bogów"

Nie martw się jeśli ze wszystkich stron otaczają Cię wrogowie - to oznacza że nie musisz się zastanawiać w którą stronę strzelać ;)
Pacal II
Gość

« #16 : Marzec 06, 2011, 14:34:47 »

Zgadzam się, dla mnie, jak by mieli być Bogowie to jednak byłyby to istoty materialne. Co więcej raczej nie widziałbym Bogów jako tworzących wszechświat ale tych którzy powstawali w procesie jego kształtowania. W końcu coś takiego w Teogonii mamy.
: « 1 2  
Portyk  |  Pogaństwo  |  Filozofia (Moderator: Zoroastres)  |  Wątek: Pluralizm
:  

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
Mercury design by Bloc
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
0.03384