Portyk
politeistów

start  PANTHΣION    ANTYK KONTRA CHRYSTIANIZM    BLOGOSFERA
Witamy, %1$s. Zaloguj się lub zarejestruj.
Styczeń 23, 2020, 22:19:51

News
Witaj w Portyku!
W razie problemów technicznych proszę o kontakt:
rutilius[m@łpa]pantheion.pl
Stats
10790 1271 238
: BorkowskiM
* subskrybuj RSS
Portyk  |  Pogaństwo  |  Renesans dawnych religii i nowe drogi pogaństwa (Moderator: Feanaro)  |  Wątek: Symbole pogańskie 0 i 1 Gość przegląda ten wątek.
: « 1 2 3 4 »
: Symbole pogańskie  ( 20171 )

Zachęcamy do wzięcia udziału w dyskusji. Nie gryziemy! (za mocno)

Thorbjorn
Nymphus
**

Reputacja: 0

U nas od: Listopad 15, 2011

[Asatru] : 23

« #30 : Listopad 15, 2011, 11:50:24 »

Na szyi oczywiście Mjolnir(Hail Viking!), w kieszeni kawałek węgla z wyrytą runą Tiwaz.
Dlaczego węgiel? Mieszkam na Śląsku i jestem bardzo przywiązany do tej ziemi. 

Garrincha
Poganie
Leo

: Mężczyzna

U nas od: Grudzień 28, 2010

: 274

« #31 : Grudzień 11, 2012, 19:28:39 »

chcę nosić na szyi Welesa. ale nigdzie przecież nie dostanę takiej figurki i to złotej w dodatku ;O macie pomysł na formę? jest Bogiem bogactwa to może  po prostu prostokątną  próbę złota?;P
Hrefna
krucza wiedźma
Poganie
Miles

Reputacja: 3

: Kobieta

U nas od: Październik 23, 2010

[druidyzm -> Asatru] : 122

« #32 : Grudzień 11, 2012, 22:39:36 »

Na szyi młot i miniaturowy grot włóczni. Wtajemniczeni wiedzą, dlaczego. Przez jakiś czas nosiłam własnoręcznie wykonany z dębowego plasterka amulet z Valknutem po jednej stronie, a runą Gar, która ma także inne symboliczne znaczenie - po drugiej. Zrezygnowałam z Valknuta - chcę jeszcze trochę pożyć, mentalność ofiary jest mi obca, nie chcę póki co zostać poległą, a i mimo wszystko wcale nie jestem pewna czy chciałabym po śmierci trafić do Valhalli - chociaż w tym wypadku sama niewiele mam do gadania :P - ale dla pewności zrezygnowałam na rzecz mini-Gungnira.

Ostatnio trochę zajmuję się dłubaniem w srebrnej glince - i kombinuję nad zrobieniem srebrnego amuletu, który byłby zainkrustowany korą brzozową, miał symbol runy Berkano (tu również wtajemniczeni zrozumieją czemu lub też z czyjego powodu), a jednocześnie przypominał kształtem kądziel lub wrzeciono - ale żaden z projektów, które sobie wymyśliłam jakoś mi tymczasem nie odpowiada.

Feanaro
Moderator
Heliodromus

Reputacja: 5

U nas od: Styczeń 09, 2009

[Wiara słowiańska] : 1329

« #33 : Grudzień 12, 2012, 11:19:56 »

chcę nosić na szyi Welesa. ale nigdzie przecież nie dostanę takiej figurki
Wiesz dobrze, że zabytków materialnych w postaci figurek i posągów słowiańskich nie posiadamy niestety zbyt wiele ;)
Jeśli potrzebujesz Welesa, to proponowałbym dolną postać ze słupa zbruczańskiego, powszechnie utożsamia się ją z Welesem i światem podziemnym.

Zrozumianoż mnie? – Dionizos przeciw Ukrzyżowanemu…
Garrincha
Poganie
Leo

« #34 : Grudzień 12, 2012, 23:59:52 »

http://www.tryglaw.org/wyroby

;) patrzcie!! Trzygłów jaki ciekawy, sobie chyba zafunduję;) @Feanaro: no tak, ale to praktycznie zarys twarzy tylko. Ale pomył jak najbardziej trafny;) czuję jakąś taką potrzebę noszenia związanego z wiarą, ale nie wiem jak z tego wybrnąć... nic złotego nie ma...
Hrefna
krucza wiedźma
Poganie
Miles

: Kobieta

U nas od: Październik 23, 2010

[druidyzm -> Asatru] : 122

« #35 : Grudzień 13, 2012, 00:21:33 »

Hmmm... Garrincho, a masz jakieś zdolności manualne?

Bo oprócz srebrnej glinki, którą od czasu do czasu zaczęłam się zabawiać ostatnio, istnieje też glinka złota - art gold clay => http://www.art-clay.com/gold_clay_type.html - można z tego lepić jak z modeliny (http://en.wikipedia.org/wiki/Metal_clay), największym problemem przy obróbce jest utrwalanie/wypalanie, chociaż przy niewielkich wyrobach wystarcza płomień gazowy, dobrze byłoby znaleźć kogoś z piecem ceramicznym, kto pozwoliłby z niego skorzystać na czas utrwalania produktu...

Mógłbyś sobie po prostu taki symbol ulepić sam. I kosztowo wypadłoby to zdecydowanie korzystniej niż zamówienie u jubilera.

Mój Młot, replika gotlandzka, jest z brązu, aczkolwiek w czasie wiosennego rejsu na Bornholm prawdopodobnie, jeśli będzie okazja zejść na ląd nabędę sobie srebrny... w tym wypadku nabędę, bo chcę bornholmską replikę stamtąd właśnie pochodzącą, samodzielne ulepienie jakoś mi w tym wypadku nie pasuje...
« : Grudzień 13, 2012, 00:25:01 Hrefna »

Garrincha
Poganie
Leo

« #36 : Grudzień 14, 2012, 18:22:22 »

tak, mam ;) tylko że kończynami dolnymi a nie górnymi;) hmm, ale ta glinka fajna;) kupiłem sobie ostatecznie WELESa, ale to jakieś stopy cyny czy coooś.... takie niby złote, ale brązowe bardziej :o
Władyka
Nymphus
**

U nas od: Marzec 15, 2013

: 84

« #37 : Czerwiec 21, 2013, 13:37:53 »

Co do słowiańskich wisiorków, to poza małym Świętowitem można jeszcze poszukać sobie toporków Peruna:

http://en.wikipedia.org/wiki/Perun%27s_axe

Albo po prostu jakiegoś symbolu solarnego. Na przykład czegoś takiego:

http://www.walhalla.com.pl/sklep/product_info.php?cPath=24_38&products_id=1490

Ja osobiście noszę właśnie toporek Peruna, wersję znalezioną w Wielkopolsce, bliskiej mi o tyle że stąd się wywodzę ;)
Garrincha
Poganie
Leo

« #38 : Czerwiec 21, 2013, 23:12:24 »

nieee tam,, te solarne to się nadają..do "pchania karuzeli".... niewiadomo co to... ja noszę na co dzień tego Welesa... nad tym toporkiem też się sporo zastanawiałem... ale srebrny to nie pasuje mi, bo jestem ciemniejszej karnacji.. a złoty wyrobić to spory koszt ... a ja wygląda WŁADYKO ten Twój Perun ???
Władyka
Nymphus
**

U nas od: Marzec 15, 2013

: 84

« #39 : Czerwiec 22, 2013, 07:45:51 »

http://www.walhalla.com.pl/sklep/product_info.php?cPath=24_38&products_id=1043

Zdjęcie dali trochę niewyraźne, ale wygląda naprawdę ładnie. Poza tym tą wiadomość wrzuciłem dla każdego poszukującego wisiorków, chociaż tak teraz patrząc na temat to zrobiłem duży offtop :P
Krwawy
Globalny moderator
Leo

Reputacja: 4

[Własnowierstwo helleńskie] : 447

« #40 : Sierpień 07, 2013, 15:03:31 »

Ja bym najchętniej nosił wisior przedstawiający sowę, jak na starych greckich monetach. Nie jest to oczywiście symbol całej religii, ale najbliższej mi bogini. Niestety, nigdzie sensownego wisiora z sową (nie ewidentnie damskiego) nie znalazłem. Gdyby ktoś coś widział, niech da znać.  ;)
Rutilius
Down here I'm god
Administrator
Heliodromus

[Pogaństwo - hellenizm] : 1546

« #41 : Sierpień 07, 2013, 17:38:04 »

No to masz dokładnie takie samo marzenia jak ja. A ja wiem nawet, jak je można zrealizować. Powiem, choć zapewne wynikną z tego miedzy nami bratobójcze walki na allegro ;)
jak na starych greckich monetach.
Po prostu kup sobie starożytną monetę i daj jubilerowi, by nie uszkadzając zamontował jakieś "kółko" do zawieszenia. Ja teraz poluję na kopię takiej ładnej monety, a że kopia, to może uda się taniej kupić i nie będzie żal po prostu przewiercić: http://allegro.pl/stater-sowa-kopia-i3454254634.html
autentyki też można dostać, ta np. była z zeusem http://allegro.pl/grecja-tesalia-196-146-p-n-e-i3405830944.html z Ateną też wiele widziałem, ale ich stan mnie nie zadawalał.
« : Sierpień 07, 2013, 17:41:27 Rutilius »

Rutilius
Down here I'm god
Administrator
Heliodromus

« #42 : Wrzesień 16, 2013, 12:33:45 »

Widzę, że nie ja jeden wpadłem na ten pomysł z monetą:
http://allegro.pl/rzym-grecja-bizancjum-medalik-z-monety-i3553915572.html

Rutilius
Down here I'm god
Administrator
Heliodromus

« #43 : Kwiecień 07, 2014, 00:19:12 »

No i udało mi się zrealizować swoje marzenie. Moneta wprawdzie niezbyt wyraźna, jubiler policzył drożej, niż przewidywałem, ale jestem zadowolony z efektu. No i świadomość, że ma się na szyi przedmiot, który powstał ca 2100 lat temu, w "starych, dobrych czasach" - bezcenna ;)

Rutilius
Down here I'm god
Administrator
Heliodromus

« #44 : Kwiecień 07, 2014, 00:21:22 »

Jeszcze jedno zdjęcie

: « 1 2 3 4 »  
Portyk  |  Pogaństwo  |  Renesans dawnych religii i nowe drogi pogaństwa (Moderator: Feanaro)  |  Wątek: Symbole pogańskie
:  

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
Mercury design by Bloc
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
0.042186