Portyk
politeistów

start  PANTHΣION    ANTYK KONTRA CHRYSTIANIZM    BLOGOSFERA
Witamy, %1$s. Zaloguj się lub zarejestruj.
Wrzesień 25, 2018, 08:57:29

News
Witaj w Portyku!
W razie problemów technicznych proszę o kontakt:
rutilius[m@łpa]pantheion.pl
Stats
10790 1271 238
: BorkowskiM
* subskrybuj RSS
Portyk  |  Źródła, czyli kto czyta - nie błądzi  |  Z gazet wycięte... (Moderator: Feanaro)  |  Wątek: Pogaństwo a racjonalizm. 0 i 1 Gość przegląda ten wątek.
: 1
: Pogaństwo a racjonalizm.  ( 1769 )

Zachęcamy do wzięcia udziału w dyskusji. Nie gryziemy! (za mocno)

Asphodelus
Globalny moderator
Perses

Reputacja: 2

: Mężczyzna

U nas od: Marzec 19, 2010

[Politeizm Grecki (Hellenizm)] : 905

Bo ceną wolności jest wiedza.

« : Marzec 31, 2014, 10:45:31 »

http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,9619

Obiektywny, aczkolwiek niepozbawiony błędów artykuł o europejskich politeizmach. Błędy i niedociągnięcia zaznaczyłem komentując ten artykuł.

(Przepraszam za lakoniczny opis, lecz ostatnio jestem dość zajęty.)

Stare na nowo się odradza... jak Fenix nieśmiertelny, ogniem fałsz wypala, by prawda na czystej ziemi zakwitła.
Iselor
Poganie
Miles

Reputacja: 1

U nas od: Wrzesień 19, 2010

: 101

« #1 : Kwiecień 01, 2014, 21:46:32 »

Brrrrr....Racjonalista. Lewacki bełkot. I te pro - pedalskie teksty Agnieszki Isy jakoby poganie byli bardziej lewaccy/pro - homo niż inni. Grrrrr.....
Władyka
Nymphus
**

Reputacja: 0

U nas od: Marzec 15, 2013

: 84

« #2 : Kwiecień 02, 2014, 16:40:07 »

Co za stek bzdur. Widać że autor nie za dobrze orientuje się w temacie. Jest też kolejną osobą która myli religię z polityką (poganie - prawica, racjonalizm - lewica). Nie ma chyba niczego gorszego niż mieszanie tych dwóch rzeczy, szczerze tego nienawidzę. Choć trzeba przyznać że znaczna część rodzimowierców faktycznie zdaje się być dość konserwatywna...
Podejście do seksualności innych ludzi też nie jest przedmiotem zainteresowania religii (no, przynajmniej tych europejskich). To raczej kwestia uwarunkowań społecznych.
Poza tym mam nieodparte wrażenie że autor uważa współczesne ruchy pogańskie za równoznaczne z pogaństwem istniejącym w np. X wieku. Przecież wiadomo że współcześnie nikt już nie funkcjonuje w systemie rodowo-plemiennym - to absurdalna myśl.
« : Kwiecień 02, 2014, 16:44:05 Władyka »
Feanaro
Moderator
Heliodromus

Reputacja: 5

U nas od: Styczeń 09, 2009

[Wiara słowiańska] : 1329

« #3 : Kwiecień 02, 2014, 20:42:24 »

Również uważam tekst za słaby.
Od początku mnie zdziwiło, co robi w nim zdjęcie rzeźby Szukalskiego. Ten z racjonalizmem pod jakąkolwiek postacią nic wspólnego akurat nie miał.

Zrozumianoż mnie? – Dionizos przeciw Ukrzyżowanemu…
Garrincha
Poganie
Leo

U nas od: Grudzień 28, 2010

: 274

« #4 : Marzec 18, 2017, 19:25:44 »

gazeta wyborcza. dzisiejsza s 6-7. ks stanisław walczak. obnażył Pogan. skompromitował. ktoś go oskarży ?
terpvecti
Corax
*

U nas od: Marzec 27, 2017

« #5 : Marzec 29, 2017, 11:16:19 »

Jest gdzieś jeszcze dostęp do tego artykułu? Nie czytam gazety wyborczej to się na niego nie natknąłem, jest gdzieś w internecie?
Portyk  |  Źródła, czyli kto czyta - nie błądzi  |  Z gazet wycięte... (Moderator: Feanaro)  |  Wątek: Pogaństwo a racjonalizm.
:  

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
Mercury design by Bloc
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
0.049112