Portyk
politeistów

start  PANTHΣION    ANTYK KONTRA CHRYSTIANIZM    BLOGOSFERA
Witamy, %1$s. Zaloguj się lub zarejestruj.
Listopad 22, 2019, 14:03:59

News
Witaj w Portyku!
W razie problemów technicznych proszę o kontakt:
rutilius[m@łpa]pantheion.pl
Stats
10790 1271 238
: BorkowskiM
* subskrybuj RSS
Portyk  |  Chrześcijaństwo  |  Inne monoteizmy  |  Wątek: Islam a chrześcijaństwo 0 i 1 Gość przegląda ten wątek.
: 1
: Islam a chrześcijaństwo  ( 2090 )

Zachęcamy do wzięcia udziału w dyskusji. Nie gryziemy! (za mocno)

Viking
Kadra
Heliodromus

Reputacja: 4

: Mężczyzna

U nas od: Listopad 15, 2009

[Asatru] : 1092

« : Styczeń 16, 2014, 23:40:25 »

Wie ktoś z was może jak to w ostatnim czasie wygląda? Bo ja spotkałem się z dwoma opiniami
- jedna mówi że islam przegrywa w Afryce i pozostała mu tam już tylko przemoc a co trzeci muzułmani który wprowadza się do Rosji nawraca się na chrześcijaństwo (to na jakimś katolickim forum wyczytałem)
- według tej drugiej za 50 lat połowa poborowych w Rosji będzie muzułmanami i generalnie praktycznie wszędzie na świecie chrześcijanie dostają od islamu w dupe (zwłaszcza na Bliskim Wschodzie gdzie stanowią już tylko 5 procent społeczeństwa).

Asatru
Stara Wiara czuwa...Starzy Bogowie powracają...

"Olbrzym przechwalał się, że wypije Asom całe ich piwo. Dopiero ta groźba zaniepokoiła ostatecznie bogów"

Nie martw się jeśli ze wszystkich stron otaczają Cię wrogowie - to oznacza że nie musisz się zastanawiać w którą stronę strzelać ;)
Asphodelus
Globalny moderator
Perses

Reputacja: 2

U nas od: Marzec 19, 2010

[Politeizm Grecki (Hellenizm)] : 905

Bo ceną wolności jest wiedza.

« #1 : Styczeń 17, 2014, 13:36:03 »

Wie ktoś z was może jak to w ostatnim czasie wygląda? Bo ja spotkałem się z dwoma opiniami
- jedna mówi że islam przegrywa w Afryce i pozostała mu tam już tylko przemoc a co trzeci muzułmani który wprowadza się do Rosji nawraca się na chrześcijaństwo (to na jakimś katolickim forum wyczytałem)
Większej głupoty to chyba wyczytać nie mogłeś. Islam jest w Afryce stroną aktywną i wojującą. Rozszerza się na południe, a chrześcijanie dają się zarzynać jak barany na rzeź. W Rosji muzułmanie nie nawracają się w takim tempie ma prawosławie, to nierealne. Inaczej Putin tak jawnie nie wspierał by Cerkwii i nie wypowiadał się przeciw szariatowi.     

- według tej drugiej za 50 lat połowa poborowych w Rosji będzie muzułmanami i generalnie praktycznie wszędzie na świecie chrześcijanie dostają od islamu w dupe (zwłaszcza na Bliskim Wschodzie gdzie stanowią już tylko 5 procent społeczeństwa).
W dupę to dostają w Afryce, jak wcześniej mówiłem. W Rosji Putin podejmuje kroki antyislamskie.

Stare na nowo się odradza... jak Fenix nieśmiertelny, ogniem fałsz wypala, by prawda na czystej ziemi zakwitła.
Viking
Kadra
Heliodromus

Reputacja: 4

U nas od: Listopad 15, 2009

[Asatru] : 1092

« #2 : Styczeń 18, 2014, 12:14:03 »

No w Europie też nie jest wesoło, na Bliskim Wschodzie tym bardziej...
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1020229,title,Polksiezyc-nad-Rosja-Jak-islam-staje-sie-najwiekszym-wyzwaniem-dla-Federacji-Rosyjskiej,wid,16161138,wiadomosc.html

Asatru
Stara Wiara czuwa...Starzy Bogowie powracają...

"Olbrzym przechwalał się, że wypije Asom całe ich piwo. Dopiero ta groźba zaniepokoiła ostatecznie bogów"

Nie martw się jeśli ze wszystkich stron otaczają Cię wrogowie - to oznacza że nie musisz się zastanawiać w którą stronę strzelać ;)
Żmisław Trygławic
Nymphus
**

Reputacja: 1

U nas od: Czerwiec 01, 2013

: 73

« #3 : Styczeń 24, 2014, 17:19:40 »

W Rosji Putin podejmuje kroki antyislamskie.
Fundując odbudowę Groznego i wielki meczet w tym mieście z budżetu Federacji? Putin może robić wrażenie twardziela, ale z islamem w gruncie rzeczy próbuje się dogadać. W końcu to tylko politykier, któremu jakikolwiek idealizm jest raczej obcy.
Feanaro
Kadra
Heliodromus

Reputacja: 5

U nas od: Styczeń 09, 2009

[Wiara słowiańska] : 1329

« #4 : Styczeń 24, 2014, 22:32:26 »

Tylko jakby nie patrzeć, obecna ekipa w Czeczenii zaprowadziła w kraju spokój i dogadała się z Rosją. Tymczasem tak swego czasu u nas popierani bojownicy o niepodległą Czeczenię już kilka lat temu ogłosili że przestało im chodzić o jakąś tam "niepodległą Czeczenię" i walczą teraz o utworzenie kalifatu na Kaukazie.

Zrozumianoż mnie? – Dionizos przeciw Ukrzyżowanemu…
: 1  
Portyk  |  Chrześcijaństwo  |  Inne monoteizmy  |  Wątek: Islam a chrześcijaństwo
:  

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
Mercury design by Bloc
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
0.045103