Portyk
politeistów

start  PANTHΣION    ANTYK KONTRA CHRYSTIANIZM    BLOGOSFERA
Witamy, %1$s. Zaloguj się lub zarejestruj.
Wrzesień 20, 2019, 16:02:09

News
Witaj w Portyku!
W razie problemów technicznych proszę o kontakt:
rutilius[m@łpa]pantheion.pl
Stats
10790 1271 238
: BorkowskiM
* subskrybuj RSS
Portyk  |  Ogólne  |  Ogłoszenia techniczne  |  Wątek: kritikos.pl - reloaded 0 i 1 Gość przegląda ten wątek.
: 1 2 »
: kritikos.pl - reloaded  ( 5586 )

Zachęcamy do wzięcia udziału w dyskusji. Nie gryziemy! (za mocno)

Rutilius
Down here I'm god
Administrator
Heliodromus

Reputacja: 3

: Mężczyzna

U nas od: Styczeń 09, 2009

[Pogaństwo - hellenizm] : 1546

« : Styczeń 12, 2014, 23:26:55 »

Podjąłem decyzję o przeniesieniu kritikosa (a w następnej kolejności też pantheionu) na inne silniki, gdyż:
1) silniki, na których strony te obecnie pracują powstały bardzo dawno temu, przez ten czas trochę "puchły" o nowe linie kodu i obecnie już nieco straciłem nad tym panowanie.
2) technologie przy pomocy których wyświetla się obecnie strony poszły znacząco do przodu, od tamtego czasu. Przykro mi, ja już za tymi wszystkimi ajaxami itp. nie nadążam, nie mam czasu się tego uczyć, co grozi tym, iż strona wkrótce zacznie przypominać eksponat muzealny.
3) chciałbym, by również inni włączyli się żywiej w redagowanie stron, a docelowo, chciałbym komuś przekazać bieżące administrowanie nimi. Zdaję sobie sprawę, że obecny interfejs jest zbyt skomplikowany (jedynie Feanaro go ogarnął na tyle, by móc edytować teksty i poprawiać błędy).
Dlatego właśnie pracuję obecnie nad przeniesieniem. Zostało mi kilka(naście?) stron do przeniesienia i rozwiązanie jednego (czy dwóch) problemu technicznego, sądzę, że do końca tygodnia powinienem się z tym uporać.
Nowy silnik do drupal 7, można go obejrzeć w subdomenie epsilon kritikosa (przed kritikosem wpisując epsilon z kropką - nie chcę podawać linka, bo to lokalizacja tymczasowa, potem przeniosę na obecną). Będę naturalnie wdzięczny za wszelkie uwagi i wnioski (nad wyglądem jeszcze za dużo nie pracowałem, więc wszystko jest sprawą otwartą, najważniejsze, by wszystkie teksty znalazły się na swoim miejscu).
Jeśli ktoś z naszych użytkowników zna dobrze drupala, to chętnie skorzystałbym z rad. Może jest też tu ktoś, znający problematykę pliku .htaccess (przekierowania)?
Sam drupal jest nieco trudniejszy niż wordpress, który znacie z blogów, ale jest dostosowany właśnie do średniej wielkości stron i dostarcza wielu możliwości. W odróżnieniu od moich autorskich skryptów istnieją do niego podręczniki, fora, na których można uzyskać wsparcie w wielu językach etc.
W związku z powyższym proszę nie podlinkowywać obecnie nigdzie starego serwisu kritikosa (adresy typu kritikos.pl?art=costam), natomiast gdy już migracja się zakończy, pomóc zrobić odpowiednią kampanię linkując nowe adresy gdzie się da.
Bez obawy, pracuję nad mechanizmem, dzięki któremu ktoś wchodząc na stary adres powinien być przekierowany na nowy, ale lepiej, aby stare adresy znikały z googla.

Rutilius
Down here I'm god
Administrator
Heliodromus

« #1 : Styczeń 13, 2014, 22:00:26 »

Podbijam dla widoczności:
czy ktoś już widział nową instalację? Jakie wrażenia? W zasadzie już wszystko przeniosłem, poza drobiazgami.
« : Styczeń 14, 2014, 00:58:11 Rutilius »

Rutilius
Down here I'm god
Administrator
Heliodromus

« #2 : Styczeń 14, 2014, 10:15:27 »

Brak uwag? krytyki? W takim razie zabieram się za drugą witrynę. Kritikos z nowymi adresami można już promować na FB.

Rutilius
Down here I'm god
Administrator
Heliodromus

« #3 : Styczeń 15, 2014, 10:58:38 »

roboczy pantheion znajduje się w subdomenie http://beta[kropka]pantheion.pl
Roboty jest dużo, trzeba całość przekartkować i zaktualizować linki wewnętrzne, gdyby ktoś chciał pomóc, to byłoby fajnie.

Rutilius
Down here I'm god
Administrator
Heliodromus

« #4 : Luty 03, 2014, 22:52:47 »

Prace nad przeniesieniem pantheionu na platformę drupala właściwie się kończą. Zostaje mi jeszcze kilka szczegółów technicznych.
Prosiłbym o przejrzenie, czy nie przeoczyłem jakiegoś tekstu. W niektórych pozmieniałem lub dodałem grafiki (w ogóle miałem ambicje, by w każdym tekście jakaś grafika była - jeśli coś przeoczyłem, to zostaje dopisać do listy "do zrobienia"). Przypominam - tymczasowy adres to beta (kropka) pantheion.pl
Byłbym wdzięczny i zbudowany, gdyby ktoś się jednak poczuł współodpowiedzialny... ;)
Oczekuję sugestii.
« : Luty 04, 2014, 11:38:47 Rutilius »

Feanaro
Kadra
Heliodromus

Reputacja: 5

[Wiara słowiańska] : 1329

« #5 : Luty 04, 2014, 11:43:45 »

Zamiast "Teologia" jest "Teoilogia".

Zrozumianoż mnie? – Dionizos przeciw Ukrzyżowanemu…
Rutilius
Down here I'm god
Administrator
Heliodromus

« #6 : Luty 04, 2014, 12:08:32 »

Taka była (może błędna intencja). Teologia od theos (liczba pojedyncza) teoilogia od theoi (liczba mnoga). Chociaż masz rację, wprowadza zamieszanie. w obecnym pantheonie jest politeologia, nie wiem, czy lepsze, czy lepiej pozostać przy konwencji.

Feanaro
Kadra
Heliodromus

« #7 : Luty 04, 2014, 13:50:27 »

Czy to jednak nie neologizmy? Zdaje się, że autorzy starożytni posługiwali się terminem teologia.

Rutilius
Down here I'm god
Administrator
Heliodromus

« #8 : Luty 04, 2014, 22:05:44 »

Dobra, zostaje teologia.
Przejrzałeś może dział słowiański, czy wszystko jest, co było.
« : Luty 04, 2014, 22:26:14 Rutilius »

Feanaro
Kadra
Heliodromus

« #9 : Luty 05, 2014, 07:01:21 »

Na pewno trzeba poprawić w hymnach dane o autorach. Mamy na pasku np. takie coś "Wysłane przez Władysław Broniewski w wt., 12/05/2009 - 22:23". Władysław Broniewski nie jest współtwórcą naszego serwisu ;) W pozostałych hymnach jest tak samo, brak info o autorze, który zamiast tego jest podany jako autor strony.

Rutilius
Down here I'm god
Administrator
Heliodromus

« #10 : Luty 05, 2014, 14:06:23 »

Fakt. Na teraz widzę dwie możliwości:
1) w samej skórce zamienić owo nieszczęsne "Wysłane przez" na Autor
2) dodać nowe pole do wypełnienia, Autor. Jeśli da się skryptem przenieść zawartość obecnego "usera" do tego pola, a do tego zrobić mechanizm wyszukiwania wszystkich tekstów danego Autora (obecnie po prawej widać wylistowane teksty usera) to będzie to rozwiązanie bardziej eleganckie.

Rutilius
Down here I'm god
Administrator
Heliodromus

« #11 : Luty 06, 2014, 13:15:33 »

Zrobiłem co się dało zrobić. Listowanie według autorstwa tekstu na razie sobie daruję, nie wiem jak to zrobić.
W Pantheionie zmieniłem nieco czcionki.
Jeśli są jakieś uwagi do wyglądu - proszę zgłaszać, zrobię co potrafię.
Jeśli do wieczora nie będzie uwag, w nocy przenoszę na właściwą domenę.

Feanaro
Kadra
Heliodromus

« #12 : Luty 06, 2014, 14:35:39 »

Jeszcze do hymnów: w głównym menu na liście tytuł i autor pisani są ciągiem, jednakową czcionką. Słabo to wygląda.

Rutilius
Down here I'm god
Administrator
Heliodromus

« #13 : Luty 06, 2014, 17:50:28 »

Masz na myśli menu - po lewej stronie? Nie widzę tam autorów. Usunąłeś ich już?
A może chodzi o "stronę zbiorczą"? http://[beta.]pantheion.pl/Autorzy-Hymny-do-Bogow-hellenskich ? Jeśli o to chodzi, to już trzeba ręcznie, ale nie jest to trudne - zainstalowałem dziecinnie prosty edytor wysiwyg, podobny do tego z blogów (prostszy niż tu na forum). Kilka rzeczy jeszcze objaśnię wkrótce.

Jednak uwaga uprzedzająca: PROSZĘ NIE ZMIENIAĆ TYTUŁÓW STRON! (na tytułach oparty będzie mechanizm przekierowania z dawnej strony)

Feanaro
Kadra
Heliodromus

« #14 : Luty 06, 2014, 18:10:43 »

Chodzi mi o zbiorczą. Niczego nie edytowałem  ;)

: 1 2 »  
Portyk  |  Ogólne  |  Ogłoszenia techniczne  |  Wątek: kritikos.pl - reloaded
:  

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
Mercury design by Bloc
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
0.06175