Portyk
politeistów

start  PANTHΣION    ANTYK KONTRA CHRYSTIANIZM    BLOGOSFERA
Witamy, %1$s. Zaloguj się lub zarejestruj.
Styczeń 21, 2020, 10:40:14

News
Witaj w Portyku!
W razie problemów technicznych proszę o kontakt:
rutilius[m@łpa]pantheion.pl
Stats
10790 1271 238
: BorkowskiM
* subskrybuj RSS
Portyk  |  Źródła, czyli kto czyta - nie błądzi  |  Filmy, wystawy i inne wydarzenia  |  Wątek: Rome II 0 i 1 Gość przegląda ten wątek.
: 1
: Rome II  ( 1479 )

Zachęcamy do wzięcia udziału w dyskusji. Nie gryziemy! (za mocno)

Viking
Kadra
Heliodromus

Reputacja: 4

: Mężczyzna

U nas od: Listopad 15, 2009

[Asatru] : 1092

« : Wrzesień 09, 2013, 21:41:48 »

Ktoś z was już grał? Jak dla mnie majstersztyk
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=18888

Asatru
Stara Wiara czuwa...Starzy Bogowie powracają...

"Olbrzym przechwalał się, że wypije Asom całe ich piwo. Dopiero ta groźba zaniepokoiła ostatecznie bogów"

Nie martw się jeśli ze wszystkich stron otaczają Cię wrogowie - to oznacza że nie musisz się zastanawiać w którą stronę strzelać ;)
Asphodelus
Globalny moderator
Perses

Reputacja: 2

U nas od: Marzec 19, 2010

[Politeizm Grecki (Hellenizm)] : 905

Bo ceną wolności jest wiedza.

« #1 : Wrzesień 09, 2013, 22:07:56 »

Grałem, do majstersztyku jednak brakuje:
- pokomplikowany system opcji zarządzania prowincją/miastami ( w Rome I było to o wiele bardziej przejrzyste.)
- miniaturki żołnierzy w panelu armii przypominają bardziej jakieś murzyńskie malowidła niż żołnierzy
- w Rome 1 jakoś płynniej dowodziło się armią.
- grafika ciężko odpala na najwyższych detalach.
-dyplomacja nieco nierealistyczna

Plusy to mimo wszystko lepsza grafika, i olbrzymia ilość fakcji, bitwami się ciężej dowodzi, ale jednocześnie trzeba bardziej się wysilić by je wygrać.

Dziś się niestety nie rozpiszę, bo jutro wcześnie muszę wyjechać, to postanowiłem szybciej iść się kimnąć.  ;)

Stare na nowo się odradza... jak Fenix nieśmiertelny, ogniem fałsz wypala, by prawda na czystej ziemi zakwitła.
Viking
Kadra
Heliodromus

« #2 : Wrzesień 09, 2013, 23:26:51 »

Co do sterowania i dowodzenia owszem zgadzam się ale to kwestia "wgrania się" - na początku nie wiedziałem zupełnie o co chodzi i mnie to wkurzało ale teraz jest już ok. System budynków mógł zostać po staremu z osobnymi budynkami w różnych częściach prowincji tak jak w Empire - tu racja. To samo dotyczy paru innych zmian ale to też kwestia przyzwyczajenia i gustu...
Bitwy są dużo bardziej realistyczne moim zdaniem - takie jak powinny być. Jednostki które mają trzymać szyk naprawdę go trzymają i to widać tak jak inne rzeczy - brakuje mi jedynie opcji zabicia jeńców na polu walki tak jak to było w Medieval I. Ogólnie bardzo dobrze oddano realia starożytnych bitew - role kawalerii itd. Np. w Medievalu II kawaleria była walcem którym wygrywało się bitwy a pikinierzy nie bardzo się nadawali do odparcia innych jednostek niż kawaleria - tutaj jazda pełni rolę wsparcia a falanga pikinierów jest właściwie nie do pokonania przy frontalnym starciu (a jej natarcie naprawdę pięknie wygląda, miażdży wroga jak wielki walce ;) ) tak jak to było w istocie.
Fajnie też że zmniejszyli ilość armii - w poprzednich częściach męczyła mnie ilość malutkich starć i to że czasem liczyło się właściwie tylko to która frakcja zdoła wyprodukować więcej żołnierzy - może to i historyczne było ale bardziej pasowało do II wojny światowej.

Oczywiście działanie sprzętu to swoją drogą ale coś za coś - ja mam mój komputer z 4 lata nic w nim nie zmieniałem od tego czasu i gra działa na najwyższych obrotach...
A co do miniatur to chyba miały przypominać malowidła z greckich waz - ja wolałem tamte ikonki ale nie można powiedzieć o tych że są brzydkie. Znowu kwestia gustu.

Asatru

"Olbrzym przechwalał się, że wypije Asom całe ich piwo. Dopiero ta groźba zaniepokoiła ostatecznie bogów"

Nie martw się jeśli ze wszystkich stron otaczają Cię wrogowie - to oznacza że nie musisz się zastanawiać w którą stronę strzelać ;)
Viking
Kadra
Heliodromus

« #3 : Wrzesień 11, 2013, 23:17:48 »

Na najwyższym "legendarnym" poziomie trudności gra stanowi prawdziwe wyzwanie (we wszystkich częściach Total War zawsze grałem na najwyższych poziomach trudności i nigdy nie miałem kłopotu - teraz naprawdę trzeba myśleć o każdym ruchu w trakcie bitwy) jednak możliwość rozbicia germanami pełnej rzymskiej armii konsularnej - bezcenne  ;D
W sumie szkoda że nie dali Izraelitów jako frakcji grywalnej - była by ciekawa odmiana.

Asatru

Asphodelus
Globalny moderator
Perses

« #4 : Wrzesień 12, 2013, 09:53:32 »

W sumie szkoda że nie dali Izraelitów jako frakcji grywalnej - była by ciekawa odmiana.
Bo pewnie jakiś nadwrażliwy obecny przedstawiciel tej frakcji podałby Creative Assembly do sądu za to, że Rzymianie znowu niszczą Jerozolimę, bądź ludzie grający frakcją Seleucydów zmieniają bieg historii. Oni są bardzo przewrażliwieni w tej kwestii.

Stare na nowo się odradza... jak Fenix nieśmiertelny, ogniem fałsz wypala, by prawda na czystej ziemi zakwitła.
Viking
Kadra
Heliodromus

« #5 : Wrzesień 12, 2013, 20:45:01 »

Niedługo ich feministki pozwą za podpisy pod niektórymi postaciami np. "nic tak nie dodaje koloru jak tania lafirynda" ;)
Ps. Nie da się tam zdobyć Jerozolimy? Tak daleko jeszcze nie dotarłem
« : Wrzesień 12, 2013, 22:02:47 Viking »

Asatru

Asphodelus
Globalny moderator
Perses

« #6 : Wrzesień 12, 2013, 20:53:47 »

Ps. Nie da się tam zdobyć Jerozolimy? Tak daleko jeszcze nie dotarłem
Da się.
http://maps.totalwar.com/

: 1  
Portyk  |  Źródła, czyli kto czyta - nie błądzi  |  Filmy, wystawy i inne wydarzenia  |  Wątek: Rome II
:  

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
Mercury design by Bloc
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
0.033130