Portyk
politeistów

start  PANTHΣION    ANTYK KONTRA CHRYSTIANIZM    BLOGOSFERA
Witamy, %1$s. Zaloguj się lub zarejestruj.
Listopad 17, 2018, 18:36:07

News
Witaj w Portyku!
W razie problemów technicznych proszę o kontakt:
rutilius[m@łpa]pantheion.pl
Stats
10790 1271 238
: BorkowskiM
* subskrybuj RSS
Portyk  |  Pogańskie ścieżki  |  Rodzima Wiara Słowian (Moderator: Feanaro)  |  Wątek: Tatuaże 0 i 1 Gość przegląda ten wątek.
: 1 2 »
: Tatuaże  ( 4584 )

Zachęcamy do wzięcia udziału w dyskusji. Nie gryziemy! (za mocno)

Garrincha
Poganie
Leo

Reputacja: 0

: Mężczyzna

U nas od: Grudzień 28, 2010

: 274

« : Maj 03, 2013, 12:38:53 »

ktoś z Was spotkał się z jakimś ciekawym pogańskim tatuażem? chętnie bym sobie na karku takowy zrobił. Bardzo fajne są patriotyczne, patriotyczno - chrześcijańskie tatuaże.. ale właśnie Naszych ...brak
Filippos Pageto
Nymphus
**

U nas od: Wrzesień 30, 2012

: 39

« #1 : Maj 04, 2013, 01:15:46 »

U mnie w Lublinie jest pracownia tatuażu (albo jak to się tam nazywa) "Wiking", na wystawie widziałem spory wybór germańskiej symboliki. Czy jakieś inne - nie wiem, nie byłem aż tak zainteresowany :)
Garrincha
Poganie
Leo

« #2 : Maj 04, 2013, 20:44:40 »

a co Wam się kojarzy ze starą pradawną pogańską Polską? jakieś korony wtedy były szczególne? jaki symbol?..
Viking
Kadra
Heliodromus

Reputacja: 4

U nas od: Listopad 15, 2009

[Asatru] : 1092

« #3 : Maj 04, 2013, 23:23:27 »

Masa możliwości - wszystko jest kwestią w jakim stylu chcesz...

Asatru
Stara Wiara czuwa...Starzy Bogowie powracają...

"Olbrzym przechwalał się, że wypije Asom całe ich piwo. Dopiero ta groźba zaniepokoiła ostatecznie bogów"

Nie martw się jeśli ze wszystkich stron otaczają Cię wrogowie - to oznacza że nie musisz się zastanawiać w którą stronę strzelać ;)
Garrincha
Poganie
Leo

« #4 : Maj 05, 2013, 00:36:29 »

masa? tradycja słowiańska... coś gdy każdy popatrzy to i tak od razu mu się skojarzy z pogańską Polską? ma być groźne
Feanaro
Moderator
Heliodromus

Reputacja: 5

U nas od: Styczeń 09, 2009

[Wiara słowiańska] : 1329

« #5 : Maj 05, 2013, 11:42:04 »

Viking ma rację - wbrew pozorom takich symboli jest masa.
Z prostych graficznie może być np. swastyka z kolegiaty kruszwickiej:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/72/Kruszwica_kolegiata_swastyka.jpg

Zrozumianoż mnie? – Dionizos przeciw Ukrzyżowanemu…
Filippos Pageto
Nymphus
**

« #6 : Maj 05, 2013, 21:01:26 »

Szczerze to możliwości jest sporo ale nie sądzę żeby ktoś poza naszym światkiem lub mediewistami się zorientował w symbolice, z własnego doświadczenia wiem że znajomość przedchrześcijańskiej symboliki w Polsce = 0  :D Jako symbol mogą być ręce Boga (może z tą kolistą swastyką jak tu http://dommokoszy.blogspot.com/2012/11/na-swaroga.html ). Może nie aż tak kojarzy się z Polanami jako takimi, ale na pewno z pogaństwem słowiańskim. No i wybierz porządny zakład żebyś się czymś nie zakaził :/
Viking
Kadra
Heliodromus

Reputacja: 4

U nas od: Listopad 15, 2009

[Asatru] : 1092

« #7 : Maj 06, 2013, 21:02:57 »

Albo taki orzełek jak na monetach Mieszka I i Chrobrego:)

Asatru
Stara Wiara czuwa...Starzy Bogowie powracają...

"Olbrzym przechwalał się, że wypije Asom całe ich piwo. Dopiero ta groźba zaniepokoiła ostatecznie bogów"

Nie martw się jeśli ze wszystkich stron otaczają Cię wrogowie - to oznacza że nie musisz się zastanawiać w którą stronę strzelać ;)
Hrefna
krucza wiedźma
Poganie
Miles

Reputacja: 3

: Kobieta

U nas od: Październik 23, 2010

[druidyzm -> Asatru] : 122

« #8 : Maj 09, 2013, 13:02:02 »

albo w ramach wariacji na temat swastyki - ręce boga?

Feanaro
Moderator
Heliodromus

« #9 : Maj 09, 2013, 15:10:05 »

To nie jest symbol słowiański.

Asphodelus
Globalny moderator
Perses

Reputacja: 2

U nas od: Marzec 19, 2010

[Politeizm Grecki (Hellenizm)] : 905

Bo ceną wolności jest wiedza.

« #10 : Maj 09, 2013, 17:53:02 »

Ten symbol został znaleziony w pokładach kultury przeworskiej; Słowianie przyszli na nasze ziemie po upadku tej kultury. Najśmieszniejsze jest to, że obrały go za symbol rodzimowiercze związki.  :D

Stare na nowo się odradza... jak Fenix nieśmiertelny, ogniem fałsz wypala, by prawda na czystej ziemi zakwitła.
Filippos Pageto
Nymphus
**

« #11 : Maj 09, 2013, 21:46:03 »

O.o Jak to człowiek ciągle się uczy czegoś nowego :D Myślałem że skoro wybrały to wiedzą co robią :/
Feanaro
Moderator
Heliodromus

« #12 : Maj 10, 2013, 19:51:59 »

Ten symbol został znaleziony w pokładach kultury przeworskiej; Słowianie przyszli na nasze ziemie po upadku tej kultury. Najśmieszniejsze jest to, że obrały go za symbol rodzimowiercze związki.  :D
A wszystko zaczęło od pewnej książeczki z kompletem kart "słowiańskiego tarota" http://lubimyczytac.pl/ksiazka/123342/wyrocznia-slowianska-magiczny-krag-swietowita

Władyka
Nymphus
**

U nas od: Marzec 15, 2013

: 84

« #13 : Maj 11, 2013, 23:48:26 »

Co do Rąk Boga: jeżeli mam być szczery, nie widzę w ich wykorzystywaniu ani nic śmiesznego, ani nic złego. Skoro ten znak występował na ziemiach polskich, to czemu polscy rodzimowiercy nie mieliby go używać? Mały import niesłowiańskich elementów raczej nikomu nie zaszkodzi. No ale to nie jest miejsce na dyskusję o tym, więc więcej się nie będę rozpisywał :)
Tak więc żeby nie robić off-topu, napiszę teraz na temat - jeżeli chcesz mieć czysto słowiańskie wzory, nie wykorzystuj Rąk Boga. Natomiast jeżeli chcesz mieć symbole związane ze współczesnym ruchem rodzimowieczym, to Ręce Boga będą jak znalazł :)
Widziałem kiedyś książkę pt. "Zdobnictwo Wczesnego Średniowiecza", może tam znajdziesz coś co cię zainteresuje. Ale gwarancji dać nie mogę, bo akurat tej książki póki co nie czytałem.
Hrefna
krucza wiedźma
Poganie
Miles

Reputacja: 3

: Kobieta

U nas od: Październik 23, 2010

[druidyzm -> Asatru] : 122

« #14 : Maj 12, 2013, 01:30:03 »

Jeśli ma nie przeszkadzać import obcych wierzeń we współczesną symbolikę słowiańską, to w takim razie na miejscu będzie i Mjolnir i krucyfiks... Zwłaszcza krucyfiks, bo w końcu tysiąc z hakiem lat od chrystianizacji to dwa razy tyle, ile przebywali na tych ziemiach Słowianie przed nią...

: 1 2 »  
Portyk  |  Pogańskie ścieżki  |  Rodzima Wiara Słowian (Moderator: Feanaro)  |  Wątek: Tatuaże
:  

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
Mercury design by Bloc
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
0.132163