Portyk
politeistów

start  PANTHΣION    ANTYK KONTRA CHRYSTIANIZM    BLOGOSFERA
Witamy, %1$s. Zaloguj się lub zarejestruj.
Listopad 15, 2019, 21:43:25

News
Witaj w Portyku!
W razie problemów technicznych proszę o kontakt:
rutilius[m@łpa]pantheion.pl
Stats
10790 1271 238
: BorkowskiM
* subskrybuj RSS
Portyk  |  Źródła, czyli kto czyta - nie błądzi  |  Filmy, wystawy i inne wydarzenia  |  Wątek: "ForeBears" by Marie Cachet and Varg Vikernes 0 i 1 Gość przegląda ten wątek.
: 1
: "ForeBears" by Marie Cachet and Varg Vikernes  ( 1109 )

Zachęcamy do wzięcia udziału w dyskusji. Nie gryziemy! (za mocno)

wiking1983
Corax
*

Reputacja: 0

: Mężczyzna

U nas od: Październik 20, 2011

[Poganin] : 6

« : Kwiecień 02, 2013, 21:40:11 »

Bardzo Ciekawa inicjatywa, i gorąco zachęcam do zapoznania się z filmem ;)

Tutaj można zobaczy trailer: http://www.youtube.com/watch?v=37wW5rR8624&feature=player_embedded

A tu krótki opis:

„AncestralCult” jest inicjatywą Varga Vikernesa i Marie Cachet, która dąży do reaktywacji filozofii i religii Starożytnej Europy. Dzięki niej młodzi ludzie mają możliwość na nowo odkryć zapomniane aspekty kultury Starego Kontynentu. Gdy dowiemy się skąd przybywamy, będziemy wiedzieli dokąd zmierzamy.

Niedawno ukazał się ich eksperymentalny film o prehistorycznym Kulcie Niedźwiedzia pt. „ForeBears” (tłum. Przodkowie). Kult ten ma bardzo ścisły związek z podziałem na świat ludzi i świat duchów. Prawdopodobnie

był również pierwszą powszechną religią ludzkości.

Varg Vikernes wyrusza w duchową podróż do czasów prehistorii (30 tys. lat przed Chrystusem), by oczami dawnego siebie ukazać wpływ zapomnianych obrzędów na współczesny umysł oraz udowodnia przy tym, że wszystkie filozofie, tradycje i religie indoeuropejskie mają swe korzenie w tych prastarych rytuałach.

Film jest niewątpliwie jedną z najciekawszych i nowatorskich pozycji ostatnich czasów. Ludzie interesujący się przeszłością, obrzędowością, a także przetrwaniem naszych przodków znajdą odpowiedź w tej produkcji. Nie zawiodą się również fani twórczości Burzum, gdyż użyta ścieżka dźwiękowa pochodzi z niepublikowanej  wcześniej muzyki autorstwa Varga. Za szatę graficzną 20-stronicowej książeczki (dodanej do płyty DVD) odpowiada Marie Cachet, której prace można obejrzeć na blogu atala.fr

Hail!

"Everyone wants to put the sword in the dragon's heart, but nobody wants to hold the hilt."
Ulf
Nymphus
**

U nas od: Styczeń 31, 2011

[Asatru] : 79

« #1 : Kwiecień 03, 2013, 11:06:14 »

Nie sadze by poglady tego naziola i bandyty moglyby byc "nowatorskie" i " ciekawe" dla jakiegokolwiek normalnego inteligentnego czlowieka.

"Kiedym miał przed sobą ten wielki, łysy łeb, zobaczyłem, że mu wilkiem z oczu patrzy.
Skoro się tylko dorwie, pozabija mi moich najlepszych ludzi"
(Saga o Egilu, 25)
-www.asatru.pl-
wiking1983
Corax
*

U nas od: Październik 20, 2011

[Poganin] : 6

« #2 : Kwiecień 03, 2013, 12:43:07 »

Już po części odpowiedziałem w poprzednim temacie...
 Ale no tak w tym się zgodzę że jest naziolem i bandytą wyznającym radykalne i brutalne poglądy.

Ale wrzuciłem link z myślą nie o jego poglądach patrząc na to co jest złe...

Ale ze względu na sam film, akt historyczny, w którym jednak nie powiela pewnych swoich schematów tylko przedstawia odrębną historię i film można spokojnie uznać za obraz dokumentalny nie nawołujący do nienawiści tylko przedstawiający jedynie historię "Kultu niedźwiedźia".

Hail!

"Everyone wants to put the sword in the dragon's heart, but nobody wants to hold the hilt."
Asphodelus
Globalny moderator
Perses

Reputacja: 2

U nas od: Marzec 19, 2010

[Politeizm Grecki (Hellenizm)] : 905

Bo ceną wolności jest wiedza.

« #3 : Kwiecień 03, 2013, 13:38:40 »

Myślałem, że zmądrzał, wciąż jednak pisze brednie o Thule Atlantydzie i Hiperborei. Dopóki Varg nie zmądrzeje to jego wypociny są mało warte.

P.S. Politeizm z natury jest liberalny a zatem ktoś głoszący anty-liberalizm sam politeizmowi zaprzecza.

P.P.S. teoria Varga o chrześcijańskim pochodzeniu kapitalizmu (sic!) pogrążyła go już zupełnie.
« : Kwiecień 03, 2013, 13:54:01 Asphodelus »

Stare na nowo się odradza... jak Fenix nieśmiertelny, ogniem fałsz wypala, by prawda na czystej ziemi zakwitła.
: 1  
Portyk  |  Źródła, czyli kto czyta - nie błądzi  |  Filmy, wystawy i inne wydarzenia  |  Wątek: "ForeBears" by Marie Cachet and Varg Vikernes
:  

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
Mercury design by Bloc
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
0.03999