Portyk
politeistów

start  PANTHΣION    ANTYK KONTRA CHRYSTIANIZM    BLOGOSFERA
Witamy, %1$s. Zaloguj się lub zarejestruj.
Grudzień 09, 2019, 15:05:35

News
Witaj w Portyku!
W razie problemów technicznych proszę o kontakt:
rutilius[m@łpa]pantheion.pl
Stats
10790 1271 238
: BorkowskiM
* subskrybuj RSS
Portyk  |  Źródła, czyli kto czyta - nie błądzi  |  Filmy, wystawy i inne wydarzenia  |  Wątek: Gniew Tytanów 0 i 1 Gość przegląda ten wątek.
: 1
: Gniew Tytanów  ( 825 )

Zachęcamy do wzięcia udziału w dyskusji. Nie gryziemy! (za mocno)

Viking
Kadra
Heliodromus

Reputacja: 4

: Mężczyzna

U nas od: Listopad 15, 2009

[Asatru] : 1092

« : Kwiecień 08, 2012, 11:18:56 »

Widział ktoś z was ten film?? Myśle że nie jest zbyt zgodny z mitologią, sam film mi się jednak podobał. Zwłaszcza to jak Bogowie zeszli na ziemie i walczyli razem z ludźmi - ale może to dlatego że nam poganom otoczonym przez inną religie brakuje czegoś takiego ;)

Asatru
Stara Wiara czuwa...Starzy Bogowie powracają...

"Olbrzym przechwalał się, że wypije Asom całe ich piwo. Dopiero ta groźba zaniepokoiła ostatecznie bogów"

Nie martw się jeśli ze wszystkich stron otaczają Cię wrogowie - to oznacza że nie musisz się zastanawiać w którą stronę strzelać ;)
Rutilius
Down here I'm god
Administrator
Heliodromus

Reputacja: 3

U nas od: Styczeń 09, 2009

[Pogaństwo - hellenizm] : 1546

« #1 : Kwiecień 09, 2012, 00:37:15 »

Właśnie z trudem przebrnąłem przez Immortals, na jakiś czas podobnych produkcji mi wystarczy....
cóż, sam nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Hollywood to monstrum, które wszystko połknie i przemili. Dotąd powstawało całkiem sporo filmów w kontekście mitologii chrześcijańskiej (od Adwokata diabła, po wszystkie te o egzorcystach, zstąpieniu aniołów etc) teraz zabrała się za pogańskie. Jedyny plus, jaki w tym jestem w stanie dostrzec, to właśnie samo to przejście, które może sugeruje jakąś generalną zmianę nastawienia ludzi, bo same produkcje mi się nie podobają.

Viking
Kadra
Heliodromus

« #2 : Kwiecień 10, 2012, 20:23:32 »

Też widziałem ale musze powiedzieć że "Gniew Tytanów" to jednak lepszy film tak jak i "Starcie Tytanów" - jak dla mnie całkiem niezła opowieść przygodowa...Immortals sam nie mogłem oglądać ;)

Asatru

"Olbrzym przechwalał się, że wypije Asom całe ich piwo. Dopiero ta groźba zaniepokoiła ostatecznie bogów"

Nie martw się jeśli ze wszystkich stron otaczają Cię wrogowie - to oznacza że nie musisz się zastanawiać w którą stronę strzelać ;)
Krwawy
Globalny moderator
Leo

U nas od: Grudzień 28, 2010

[Własnowierstwo helleńskie] : 447

« #3 : Maj 04, 2012, 09:37:13 »

Starcie Tytanów - najlepszy zwiastun filmowy jaki widziałem w życiu, a film to jeden ze słabszych średniaków jakie widziałem. Bardzo się zawiodłem. Jedyne co stanęło na bardzo wysokim poziomie to oprawa wizualna i efekty specjalne.
Gniewu Tytanów nie widziałem, za to kuzyn mówił, że jeszcze gorszy od starcia i jak mi opowiadał o fabule to... ręce mi opadały. Nie wiem czy obejrzę nawet.
« : Maj 15, 2012, 22:31:49 Krwawy »
Viking
Kadra
Heliodromus

« #4 : Maj 04, 2012, 09:51:13 »

Bo to taka bajka zrobiona, nie można więcej oczekiwać ;)

Asatru

Zoroastres
Poganie
Heliodromus

Reputacja: 5

U nas od: Styczeń 09, 2009

[Hellenizm reformowany] : 1187

(nie jestem zaratustrianinem)

« #5 : Sierpień 21, 2012, 15:23:11 »

Dokładnie. Wizualnie lepiej od Starcia tytanów, to typowa rozrywka, przy której należy przełączyć mózg na niższe obroty. Bawiłbym się dużo lepiej, gdybym nie był hellenistą, bo o fabule to faktycznie nie ma co mówić.
Ciekawe, czy dożyjemy czasów, gdy podobne rzeczy za podobne pieniądze będą wyczyniać z mitologią chrześcijańską ;)
Mam nawet pomysł na scenariusz "Gniew Syna" (c)Zaratustra. Znacie? To posłuchajcie:
W jakiejś ponurej hiszpańskiej mieścinie trwa właśnie masowe objawienie Maryjne, ludzie klęczą i wzdychają, słuchają pobożnych pouczeń bogarodzicielki, gdy nagle piorun z nieba i objawia się sam Jehowa. Jest wkurzony, ciągle tylko Miriam i Dżizus, jemu to się już nawet kościołów nie dedykuje, i na oczach tłumów dokonuje anihilacji Maryi wrzeszcząc "Nie będziesz miał bogów oprócz mnie". Dżizus jest wkurzony, ma tego dość, zwołuje swoje Commando  Twelve z wszystkich niebios, Piotr wyciąga z zakurzonego niebiańskim pyłem swoje bojowe wiosło, inni podobne rekwizyty magiczne. Ruszają najpierw na główne centrum jahwizmu - Jeruzalem. Dżizus z okrzykiem "nie zostanie kamień na kamieniu!" rozwala w perzynę ścianę płaczu, a jakiś czas potem jego uczniowie demolują kilka meczetów z efektami w stylu "2012". Oczywiście wybucha kolejna wojna arabsko-żydowska, masakra i rzeź w imię jehowy/Allaha, resztki masowo nawracają się na chrześcijaństwo, aby uniknąć kulki z uzi czy poderżnięcia gardła przy użyciu maczety. W Watykanie tymczasem realizuje się drugi etap planu: papież i kilkudziesięciu purpuratów zaczyna mieć objawienia Dżizusa, który zaczyna im głosić tezy żywcem ze starożytnego gnostycyzmu, nakazuje przede wszystkim rehabilitacji Saturnina. Podobne objawienia zaczynają się pojawiać także wśród zwykłego ludu. Po kilku latach sprawa dojrzewa do rozwiązania, papież zwołuje Sobór, od miejsca obrad zwany Licheńskim I gdzie podejmuje się prace nad nowym credo: 'Wierzę w jednego Boga, kata i dręczyciela, od którego Chrystus nas broni, i przed którym Chrystus zasłania...."

: 1  
Portyk  |  Źródła, czyli kto czyta - nie błądzi  |  Filmy, wystawy i inne wydarzenia  |  Wątek: Gniew Tytanów
:  

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
Mercury design by Bloc
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
0.227114