Portyk

Pogaństwo => Renesans dawnych religii i nowe drogi pogaństwa => Wątek zaczęty przez: Viking w Grudzień 14, 2011, 19:50:59

Tytuł: Interpretatio pagana
Wiadomość wysłana przez: Viking w Grudzień 14, 2011, 19:50:59
Pomysł może i dobry ale myśle że do zastosowania w innej formie. Nie sądze aby tak dało się kogoś nawrócić a nawet jeśli to spoglądając w przyszłość musze stwierdzić że nie jest ważne jak obejdziemy się z chrześcijanami - istotne jest jak obejdziemy się z etyką laicką i z muzułmanami. Z muzułmanami musimy obejść się źle czyli pokazywać że islam niszczy naszą kulture i to pogaństwo - a nie chrześcijaństwo teraz jej broni. Islam nie pójdzie na kompromisy jak KRK tylno naszą kulture poprostu zdegraduje, zniszczy. Nawróceni na islam w Europie uczą się arabskiego jako "najlepszego imienia", przybierają arabskie imiona aby pokazać że są już częścią kultury Zachodu a nie naszej o to musimy pokazywać...
Co do laickiej etyki to widze iż ona opiera wszystkie swe założenia na krytyce absurdów monoteizmu, wszystkie swe tezy wywodzi z analiz chrześcijańskiego podejścia do boga, świętych ksiąg itd
Tutaj czeka nas sporo pracy bo człowiek czytający taki tekst myśli sobie tak "oni mają racje, pierdoły piszą w tej Biblii czyli religie to bzdura", nie zdaje sobie sprawy że jest jeszcze inna droga i religia do której te argumenty krytyki się nie odnoszą. Gdy ktoś np mówi że religijna etyka to bzdura i podpiera się przykładem Biblii to trzeba mu pokazać Havamal i zapytać co teraz powie itd. To jest dziś wyzwanie, pokazać ludzią którzy odeszli od kościoła "bo są tam dogmaty bez sensu, bo Biblia jest niewiarygodna, bo kler jest zły, bo Jezus nie zmartwychstał itd idt" że jest coś jeszcze...alternatywa dla chrześcijaństwa jednocześnie jasno broniąca naszych tradycji przed islamem. Nie możemy pozwolić aby np nas obwiniano o to że nasza kultura ginie bo zalewa ją islam.
Tytuł: Odp: Interpretatio pagana
Wiadomość wysłana przez: Rutilius w Grudzień 14, 2011, 23:13:57
Vikingu - o ile odnosisz się do wpisu blogowego, to proszę rób to w komentarzach (przenoszenie wszystkich dyskusji na forum zabije blogosferę).- akurat teraz w twój post tylko częściowo odnosi się do wpisu, ale na przyszłość!
Tytuł: Odp: Interpretatio pagana
Wiadomość wysłana przez: Zoroastres w Grudzień 15, 2011, 14:27:45
Vikingu zasadniczo się z Tobą zgadzam, tylko jakby niezupełnie o tym pisałem. Chciałem raczej sprowokować do pewnych rozważań, a do czego takie porównania mogłby się przydać? Zgadzam się, raczej nie do nawracania chrześcijan. Na pewno jednak dostarczają argumentu, że politeizm wcale nie jest czymś obcym tej ziemi, że nie tylko, kiedyś Polacy wyznawali religię politeistyczną, ale nadal są w istocie politeistami. - na przykład do tego.
Tytuł: Odp: Interpretatio pagana
Wiadomość wysłana przez: Krwawy w Grudzień 15, 2011, 19:29:21
Możliwych jest kilka scenariuszy, w tym może dojść do sytuacji "sojuszu": chrześcijan, ateistów i politeistów, przeciwko islamowi. Zobaczymy jak się to będzie rozwijało.
Tytuł: Odp: Interpretatio pagana
Wiadomość wysłana przez: Viking w Grudzień 15, 2011, 19:33:06
W tekście była jednak mowa o tym co zrobić aby pogaństwo nie było religią marginalną (tak to odczytałem).
W "Faktach i Mitach" zawsze piszą o tych "niechrześcijańskich" elementach w Krk tyle że zawsze to kwitują czymś w rodzaju "chyba nie jest najwłaściwsze kultywowanie pogańskich obyczajów" co mnie zawsze wkurza.

Uprzejmie proszę... FEANARO
Tytuł: Odp: Interpretatio pagana
Wiadomość wysłana przez: Asphodelus w Grudzień 15, 2011, 21:10:16
W tekście była jednak mowa o tym co zrobić aby pogaństwo nie było religią marginalnom (tak to odczytałem).
W "Faktach i Mitach" zawsze piszą o tych "niechrześcijańskich" elementach w Krk tyle że zawsze to kwitują czymś w rodzaju "chyba nie jest najwłaściwsze kultywowanie pogańskich obyczajów" co mnie zawsze wkurza.
Bo ateusze typu tych z FiM uważają nas za prymitywnych dziwaków.
Tytuł: Odp: Interpretatio pagana
Wiadomość wysłana przez: Viking w Grudzień 15, 2011, 21:17:13
Niektóre artykuły są fajne ale wiekszość to tania propaganda i taka manipulacja że aż oczy kole niestety :( Jak czytam "listy" od czytelników w których piszą że każdy poseł który po zaprzysiężeniu dodał słowa "tak mi dopomóż Bóg" powinien być złożony z urzędu to mi się słabo robi...Do tego artykuły pana B. Parmy który na wszystkie problemy odpowiada na podstawie Biblii - bardzo dziwne jak na ateistyczne/racjonalne pismo no ale rozumiem że wszyscy wrogowie Krk są dla nich OK a ewangelicznych chrześcijan jest u nas nie mało. Tylko że to troche tak jakbyśmy my wklejali tu teksty z programu ONR bo nie lubimy Palikota ???
Tytuł: Odp: Interpretatio pagana
Wiadomość wysłana przez: Asphodelus w Grudzień 15, 2011, 21:48:09
A żeby było śmiesznie to powiem Ci że oni kiedyś trzymali z sekciarzami z Himavanti. Ja natomiast 2 lata temu znalazłem tam tekst wychwalający Sai Babę... jedyny wysoki poziom  stale utrzymuje felieton Agnosiewicza.
Tytuł: Odp: Interpretatio pagana
Wiadomość wysłana przez: Feanaro w Grudzień 15, 2011, 22:51:26
Hehe... Jak już kiedyś pisałem na Blogosferze - gdyby wszystkie opisane w FiM "afery" były prawdą, to już dawno by zabrakło w Polsce księży do opisywania. Przypomina mi się artykuł z połowy 2004 roku, kiedy to redakcja dotarła do tajnych dokumentów z Watykanu, wedle których JP2 po śmierci miałby być pochowany w Licheniu  ;)