Portyk

Chrześcijaństwo => Inne monoteizmy => Wątek zaczęty przez: Asphodelus w Lipiec 19, 2011, 11:33:12

Tytuł: Himavanti
Wiadomość wysłana przez: Asphodelus w Lipiec 19, 2011, 11:33:12
Dział nazywa się ''inne monoteizmy'' toteż myślę można by podyskutować o niebezpiecznej i wręcz psychopatycznej sekcie monoteistycznej czyli Himavanti.
http://www.ryszard-matuszewski.com/pl/
Blog ich guru.
 http://www.himavanti.org/
Ich strona.
http://www.psychomanipulacja.pl/tem/himawanti.htm
tu z punktu widzenia katolików. Mnie osobiście zastanawiają granice tolerancji czy tacy psychopaci powinni chodzić na wolności?

Czytając ich teksty po prostu reaguję śmiechem jednak sama sytuacja nie jest śmieszna...


Cytuj
W Imię Pokoju!

Wzywamy wszystkich, którym życie i zdrowie jest miłe, do zaprzestania wszelkich inkwizycyjnych krucjat w rodzaju oszczerstw, ubliżeń i pomówień pod adresem jakiegokolwiek kościoła, związku wyznaniowego czy ruchu religijnego wymienionego na załączonej do niniejszego ostrzeżenia liście organizacji pozostającej pod ochroną naszego związku braterskiego zawartego dla pokoju i ochrony prawdziwie wierzących w Boga. (...)

Nigdy nie ustanie nasz bój o prawdę, miłość i pokój na ziemi! Dopóki istnieje ostatni szatan zbrodniczej inkwizycji oczerniający jakąkolwiek z religii i wiar w jedynego Boga, nasza walka jest uzasadniona. Każdy, kto ubliża ochranianym przez nas religiom i kościołom od sekt czy pomawia ochraniane przez nas religie o szkodliwość, winien jest śmierci. Jedyną karą dla takiego grzesznika jest śmierć wykonana zgodnie z rytualną procedurą uboju grzesznych demonów zbrodniczej inkwizycji wiadomego pochodzenia. (...)

Uprzejmie zatem informujemy, iż od roku prowadzimy intensywniejszą niż dotychczas działalność na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Stwierdzamy, iż ośrodki inkwizycji katolickiej i niektóre protestanckie dokonują zbrodniczej krucjaty wobec naszych kościołów i związków wyznaniowych oraz ich duchownych, w związku z czym zostanie nasilona nasza bezwzględna działalność egzekucyjna wobec winnych przestępstw wobec jedynego Boga.

Poprzysięgamy zniszczyć wszystkich prześladowców ochranianych przez nas religii Boga Żywego, włącznie ze zniszczeniem osób, budynków oraz majątków i rodzin ich prześladowców. Każdy, kto poniża ochraniane przez nas wiary religijne bądź administracyjnie szerzy niechęć lub uniemożliwia im w pełni swobodną działalność i sprawowanie kultu, bezwzględnie winien jest śmierci, gdyż rękę swą podnosi na dzieło Boga jedynego.

Tacy ludzie chodzą na wolności.
Tytuł: Odp: Himavanti
Wiadomość wysłana przez: Zoroastres w Lipiec 19, 2011, 12:32:46
Jest taka książka "Sekta made in Poland" złożona z wypowiedzi byłych członków kilku takich odjechanych inicjatym (m.in. wyznawcy Pani Bóg Haliny Tass (sic!)), wypowiada się tam dawna prawa ręka Mohana, zasadniczo bardzo pouczająca lektura. Na podstawie tej książki powstała nawet sztuka teatralna.
Zasadniczo Mohan jest po prostu chory psychicznie, a nagonka na niego jako złowrogą sektę tylko umacnia go w złudzeniu, że jest bardzo ważną osobą. Problem e tym, że on wierzy we własną propagandę, dlatego ma szansę przekonać innych w bezpośredniej rozmowie.
Tytuł: Odp: Himavanti
Wiadomość wysłana przez: Asphodelus w Lipiec 19, 2011, 13:47:18
No i cudnie, tyle że nie rozumiem czemu ludzie ich pokroju nie siedzą w psychiatrycznych zakładach zamkniętych.
Tytuł: Odp: Himavanti
Wiadomość wysłana przez: Zoroastres w Lipiec 19, 2011, 16:38:10
To dlatego, że ich wrogowie wolą traktować ich jako niebezpiecznych przestępców niż niebezpiecznych wariatów. Organizacje jak te, które podlinkowałeś (psychomanipulacja.pl) żyją z przekonywania, iż  niebezpieczne sekty zagrażają światu. Brzmi to poważniej niż "niebezpieczni wariaci zagrażają sobie i innym" i łatwiej wciągnąć w "walkę" policję i samorządy a czasami nawet jakiegoś parlamentarzystę - jak słynny Ryszard don-Chichot Nowak, ten, co wytacza proces Dodzie i Nargalowi.
Tytuł: Odp: Himavanti
Wiadomość wysłana przez: Viking w Lipiec 20, 2011, 17:09:07
Tutaj jak najbardziej popieram krucjate przeciw takim oszołomom no i jakaś mała wyprawa na wiking jeszcze by się zdała ;)
Tytuł: Odp: Himavanti
Wiadomość wysłana przez: Zoroastres w Lipiec 20, 2011, 19:17:07
A myślisz, że ci krzyżowcy będą się przejmowali rozróżnianiem czy ten to z himavanti czy neopoganin?
Tytuł: Odp: Himavanti
Wiadomość wysłana przez: Viking w Lipiec 20, 2011, 20:44:21
Ano właśnie to jest problem ;)
Tytuł: Odp: Himavanti
Wiadomość wysłana przez: Asphodelus w Lipiec 25, 2011, 17:17:26
Może i nie będą ale z Himavantyńczykami mają osobiście na pieńku.
Tytuł: Odp: Himavanti
Wiadomość wysłana przez: Rutilius w Lipiec 25, 2011, 17:25:39
Owszem, z tego, co wiem zaczęło się od tego, że himavanti chcieli urządzić sobie święto u stóp Jasnejgóry ku czci jakiejś hinduskiej Bogini, której inkarnacją wg nich jest Maryja, zostali stamtąd przegonieni, bodaj czy nie zatrzymani przez policję, i tak się zaczęła cała schiza tego guru.