Portyk

Źródła, czyli kto czyta - nie błądzi => Filmy, wystawy i inne wydarzenia => Wątek zaczęty przez: Rutilius w Lipiec 30, 2013, 21:31:04

Tytuł: Vikings - serial History
Wiadomość wysłana przez: Rutilius w Lipiec 30, 2013, 21:31:04
Kolejny ciekawy serial przedstawiający świat przedchrześcijański, tym razem dzieje Rangara.
http://www.filmweb.pl/serial/Vikings-2013-659055
Przy okazji jestem niezwykle ciekawy jego merytorycznej (co do realiów) oceny asatryjczyków. Na oko laika wygląda bardzo dobrze.
świetnie zagrany przez głównych bohaterów.
Tytuł: Odp: Vikings - serial History
Wiadomość wysłana przez: Władyka w Lipiec 31, 2013, 00:39:08
Ja generalnie też byłem początkowo zachwycony tym serialem, ale z czasem mój entuzjazm opadł. A gdzieś tak koło odcinka o świątyni w Uppsali przerodził się w niechęć. Generalnie chciałem wysmażyć o tym jakiś artykuł, ale skoro zacząłeś ten wątek to wyleję swoje żale tutaj.
Ale generalnie jestem po pracy, nie mam już siły na dłuższą pisaninę, także jutro rozpiszę się jak należy ;) Teraz zaznaczę tylko lekko swoje stanowisko: jeżeli chodzi o ukazanie taktyki i metod walki to jest jak najbardziej w porządku, ale strona nazwijmy to "religijno-obyczajowa" stoi na przeciętnym poziomie, a miejscami jest z nią naprawdę kiepsko.
Tytuł: Odp: Vikings - serial History
Wiadomość wysłana przez: Rutilius w Lipiec 31, 2013, 18:43:23
No ja jestem dopiero w połowie, więc jedynie sygnalizuję temat. Mimo wszystko zachęcam do napisania konkretniejszej recenzji.