Portyk

Źródła, czyli kto czyta - nie błądzi => Filmy, wystawy i inne wydarzenia => Wątek zaczęty przez: Viking w Styczeń 25, 2012, 22:08:40

Tytuł: Warsztaty - relacja
Wiadomość wysłana przez: Viking w Styczeń 25, 2012, 22:08:40
Od katowickich warsztatów mineło już ładnych kilka dni i chyba wypadało by coś powiedzieć :)
Choć liczba publiczności nie była powalająca (11 osób) to jednak całe wydarzenie zaliczam do jak najbardziej udanych. Ludzie którzy przyszli mimo iż nie związani z pogaństwem byli jak najbardziej zainteresowani moim wykładem,słuchali uważnie i sami dzielili się uwagami zadajac wiele pytań. Całość była podzielona na trzy etapy (czym jest mitologia, co możemy z niej odczytać oraz jak wygląda etyka w Asatru) trwała 2 godziny podczas których starałem się udowodnić że rekonstrukcjonizm jednak ma sens oraz wykazać związki łączące dzisiejsze Asatru z wiarą przodków - myśle że się udało :) Pytano mnie o świat duchowy, wizje wszechświata, bogów a także o świat wikingów. Nie obyło się też bez kilku celnych uwag na temat chrześcijaństwa i porównań obu religii. Teraz jedyne co pozostało to podziękować publiczności, pracownikom Barda którzy udostępnili lokal no i organizować kolejne warsztaty :)
Ps. Zdjęcia pownny się niedługo pojawić, może dało by się je wtedy połączyć z tą relacją i dodać do działu "wydarzenia" który mam nadzieje powstanie ;)