Portyk
politeistów

start  PANTHΣION    ANTYK KONTRA CHRYSTIANIZM    BLOGOSFERA
Witamy, %1$s. Zaloguj się lub zarejestruj.
Grudzień 12, 2018, 12:48:35

News
Witaj w Portyku!
W razie problemów technicznych proszę o kontakt:
rutilius[m@łpa]pantheion.pl
Stats
10790 1271 238
: BorkowskiM
* subskrybuj RSS
Portyk  |  Organizujmy się!  |  Olympeion (Moderator: Oribasios)  |  Wątek: Pogańska reformacja 0 i 1 Gość przegląda ten wątek.
: « 1 2 3
: Pogańska reformacja  ( 9640 )

Zachęcamy do wzięcia udziału w dyskusji. Nie gryziemy! (za mocno)

Oribasios
Moderator
Leo

Reputacja: 1

: Mężczyzna

U nas od: Styczeń 09, 2009

[hellenizm reformowany] : 209

« #30 : Listopad 02, 2011, 09:33:01 »

Uzasadnienie kwestii kalendarzowych jest tutaj:
http://olympeion.pl/node/30
Dlaczego od czwartku? - Bo to dzień Dzeusa, wydawało się naturalne zacząć od najważniejszego. Oczywiście, można postawić kwestię, czy pierwszy dzień tygodnia musi być najważniejszym? Można by ewentualnie zacząć np. od Artemidy by skończyć na Apollinie, ale trzeba by jakoś uzasadnić.

od Krwawego: usunąłem fragment adresu strony, bo nie działał, teraz jest już ok.
« : Listopad 02, 2011, 17:00:29 Krwawy »

Krwawy
Globalny moderator
Leo

Reputacja: 4

U nas od: Grudzień 28, 2010

[Własnowierstwo helleńskie] : 447

« #31 : Listopad 02, 2011, 12:25:03 »

Istotności Zeusa nikt nie kwestionuje. Jednak większość z nas (w tym ja) zaczynam tydzień od poniedziałku i jest to dla mnie logiczne. Początek tygodnia może być nawet i w środę, ale nie jest to wygodne. Kolejność dni tygodnia nie umniejsza mocy Dzeusa.  ;D
Nie chcę zmieniać, który dzień tygodnia, któremu bogu przysługuje, ale w tej liście byśmy przestrzegali współczesnego rozkładu tygodnia.
Szczerze mówiąc to jest mój jedyny argument. Na stronie wygląda to dziwnie, bardziej jak błąd przy wpisywaniu niż ustalona logika (dla przeciętnej osoby, która to ogląda). Sam myślałem do teraz, że to błąd. xD

Oribasios
Moderator
Leo

Reputacja: 1

U nas od: Styczeń 09, 2009

[hellenizm reformowany] : 209

« #32 : Listopad 02, 2011, 12:29:34 »

Jeśli czwartek pozostanie "dniem świętym" (;)) to nie widzę powodu, by nie dostosować kolejności. Czwartek można wyróżnić na czerwono.
Ale to oznacza, że mogę nie zdążyć poprawić modlitewnika, update może mieć miejsce dopiero jutro.
« : Listopad 02, 2011, 12:36:28 Oribasios »

Krwawy
Globalny moderator
Leo

Reputacja: 4

U nas od: Grudzień 28, 2010

[Własnowierstwo helleńskie] : 447

« #33 : Listopad 02, 2011, 12:44:03 »

Jeśli czwartek pozostanie "dniem świętym" (;)) to nie widzę powodu, by nie dostosować kolejności. Czwartek można wyróżnić na czerwono.
Ale to oznacza, że mogę nie zdążyć poprawić modlitewnika, update może mieć miejsce dopiero jutro.
Nie ma pośpiechu, ważniejsze by było dobrze zrobione, niż szybko i byle jak. 
: « 1 2 3  
Portyk  |  Organizujmy się!  |  Olympeion (Moderator: Oribasios)  |  Wątek: Pogańska reformacja
:  

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
Mercury design by Bloc
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
0.66398