Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Licencja rejestracji

Preambuła: Na forum tym dozwolona jest ostra, o ile merytoryczna krytyka przekonań religijnych. Jeśli czujesz się obrażony (albo czują się Twoje uczucia religijne) treściami strony czy forum, porzuć ją czym prędzej. Przyjmuje się, że pisząc na niniejszym forum akceptujesz poniższy regulamin i wiesz z czym się możesz spotkać.
I. Tematyka forum w ujęciu ogólnym obejmuje uprawiania politeistycznej teologii oraz krytyki religii monoteistycznych. W szczegółach określona jest przez działy forum. Propozycje nowych działów można zgłaszać w dziale ogólnym.
II. Offtopy. Tematyka wątku powinna być określona przez tematykę działu. Tematyka postu powinna być określona przez tematykę wątku. Tematyka wątku powinna być ograniczona do jednego tematu. Lepiej założyć nowy wątek niż rozdymać istniejący.
III. Merytoryczność. Wykluczone są wypowiedzi ad personam. Gdy brakuje Ci argument lepiej się doucz i wróć za kilka dni/lat. Nikt nikogo nie zmusza, by szanował cudze poglądy, jedli jednak chcesz brać udział w dyskusji musisz choćby udawać, że szanujesz dyskutantów. Jeśli, Twoim zdaniem, ktoś nie jest godzien szacunku - nikt Cię nie zmusza, abyś z nim dyskutował. Osoby łamiące te podstawowe zasady kultury dyskusji będą usuwane z forum.
IV. Pisownia. Obowiązują reguły ortografii polskiej *).
IV.1 Pisownia religijna: obowiązują reguły SO PWN 19.1 oraz Zasady pisowni słownictwa religijnego w wersji pierwotnej **).
IV.2 Wulgaryzmy dozwolone są wyłącznie jako ekstremalny i sporadycznie stosowany środek emfazy, nigdy jako narzędzie obrażania. Nadużywanie będzie surowo karane.
V. Posty łamiące prawo
a) np. propagujące nadużywanie alkoholu lub korzystanie ze środków odurzających zakazanych prawnie, pedofilię, itp. będą usuwane.
b) Posty propagujące nazizm czy komunizm lub inne zabronione prawem zbrodnicze ideologie będą przede wszystkim ośmieszane, o ile znajdzie się na to chętny; w przeciwnym razie - jak w a).
c) Nie stanowią naruszenia prawa wypowiedzi krytyczne w stosunku do obiektów czci religijnej.***)
d) Zanim zgłosisz moderatorowi podejrzany post do usunięcia, zastanów się, czy nie korzystniej dla wszystkich byłoby, abyś sam zmiażdżył go argumentami nie do odparcia.
VI. Posty wykraczające poza tematykę forum. Tematy nie mieszczące się w szeroko rozumianej tematyce określonej w p. I winny być poruszane w dziale Offtopy. Wyjątkiem są posty podejmujące dyskusję na bieżące tematy polityczne, które są zabronione. Niniejsze forum nie służy wprowadzaniu podziałów między poganami i otwarte jest na politeistów niezależnie od ich poglądów politycznych.
VII. Moderatorzy mają, w podległych sobie działach, prawo do
a) usuwania postów zawierających wyłącznie przekaz emocjonalny, bez treści merytorycznej, dublujących tematy czy stanowiących formę trollingu albo floodowania. Takie posty lądują w Saxum Tarpeium, skąd ostatecznie usuwa je Administrator zatwierdzając tym samym decyzję (po ewentualnym rozpatrzeniu "apelacji").
b) przesuwania wątków do innych działów oraz dzielenia wątków jeśli przemawiają za tym względy merytoryczne.
c) w wypadku stwierdzenia naruszenia regulaminu, moderator, nie wchodząc w dyskusję, udziela dwóch ostrzeżeń (z podaniem powodu w postaci odwołania do punktu w regulaminie) w następującej formie:

Cytuj
OSTRZEŻENIE I
naruszenie p.IV.1 reuglaminu
Użytkownik, któremu zwrócono uwagę zobowiązany jest do niezwłocznego (przy następnym zalogowaniu) usunięcia/zmiany w poście, by dostosować wypowiedź do regulaminu. W wypadku braku oczekiwanej reakcji lub złamania regulaminu po dwóch ostrzeżeniach, moderator zgłasza użytkownika do zabanowania przed Administratora.
Cytuj
ZGŁOSZONY DO ZABANOWANIA
naruszenie p.V.a) reuglaminu
VIII. Co nie jest zakazane jest dozwolone, dopóki nie zostanie zakazane.

*) w przeglądarce Firefox jest zainstalowany słownik ortograficzny dostosowany do wpisów na forum. Podobny można zainstalować w Operze.
**) Komisja Języka Religijnego Rady Języka Polskiego zatwierdziła dość liberalne reguły, które jednak strona kościelna ponownie zaostrzyła przygotowując wydanie książkowe- por. http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=11952 Na forum trzymamy się pierwotnych ustaleń dostępnych w sieci pod wskazanym adresem.
***)wg KK Art. 196. "Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2." Przy czym przedmioty rozumie się tu wyłącznie materialnie. W rozumieniu tego prawa nie jest "przedmiotem czci rel." Bóg, Jezus, MB, ale krzyż, ołtarz itp. Oznacza to, że artykuł ten nie ogranicza prawa wolności wypowiedzi poglądów, co najwyżej twórczości artystycznej.