Portyk
politeistów

start  PANTHΣION    ANTYK KONTRA CHRYSTIANIZM    BLOGOSFERA
Witamy, %1$s. Zaloguj się lub zarejestruj.
Listopad 17, 2018, 21:12:57

News
Witaj w Portyku!
W razie problemów technicznych proszę o kontakt:
rutilius[m@łpa]pantheion.pl
Stats
10790 1271 238
: BorkowskiM
* subskrybuj RSS
Portyk  |  Źródła, czyli kto czyta - nie błądzi  |  Filmy, wystawy i inne wydarzenia  |  Wątek: I Still Worship Zeus 0 i 1 Gość przegląda ten wątek.
: 1
: I Still Worship Zeus  ( 909 )

Zachęcamy do wzięcia udziału w dyskusji. Nie gryziemy! (za mocno)

Rutilius
Down here I'm god
Administrator
Heliodromus

Reputacja: 3

: Mężczyzna

U nas od: Styczeń 09, 2009

[Pogaństwo - hellenizm] : 1546

« : Marzec 18, 2014, 23:29:08 »

Polecam film dokumentalny "I Still Worship Zeus" na YT http://www.youtube.com/watch?v=Ibz4Ti3NszE
Ciekawy jestem Waszych wrażeń (właśnie obejrzałem).

Zoroastres
Poganie
Heliodromus

Reputacja: 5

: Mężczyzna

U nas od: Styczeń 09, 2009

[Hellenizm reformowany] : 1187

(nie jestem zaratustrianinem)

« #1 : Marzec 19, 2014, 22:09:59 »

Rzuca się w oczy, że średnia wieku to ponad 30. To nie jest "religia młodzieżowa", jak niektórzy nazywają Nowe Ruchy Religijne. Większość hellenistów wypadła całkiem normalnie. Szkoda, że nie znam greki, bo niektóre fragmenty, chętnie bym usłyszał bez pośrednictwa angielskiego (jak telewizyjna debata socjolożki i popa).
Trochę mnie razi, że praktycznie wszystkie modlitwy, hymny były recytowane z kartki. Sądzę, że akurat kapłan (przewodniczący zgromadzeniu) powinien znać je na pamięć, a jeśli nie, to przynajmniej improwizować.
Czy ja dobrze zrozumiałem, że założyciel przedstawianego stowarzyszenia twierdzi, iż w jego rodzinie hellenizm zachował ciągłość?! Nie wierzę w to (chyba, że pokaże dowody), generalnie nie był zbyt przekonujący.

: 1  
Portyk  |  Źródła, czyli kto czyta - nie błądzi  |  Filmy, wystawy i inne wydarzenia  |  Wątek: I Still Worship Zeus
:  

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
Mercury design by Bloc
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
0.07887