Portyk
politeistów

start  PANTHΣION    ANTYK KONTRA CHRYSTIANIZM    BLOGOSFERA
Witamy, %1$s. Zaloguj się lub zarejestruj.
Listopad 17, 2018, 20:31:41

News
Witaj w Portyku!
W razie problemów technicznych proszę o kontakt:
rutilius[m@łpa]pantheion.pl
Stats
10790 1271 238
: BorkowskiM
* subskrybuj RSS
Portyk  |  Pogaństwo  |  Mitologia (Moderator: Oribasios)  |  Wątek: Tezeusz w labiryncie 0 i 1 Gość przegląda ten wątek.
: 1
: Tezeusz w labiryncie  ( 1586 )

Zachęcamy do wzięcia udziału w dyskusji. Nie gryziemy! (za mocno)

Feanaro
Kadra
Heliodromus

Reputacja: 5

U nas od: Styczeń 09, 2009

[Wiara słowiańska] : 1329

« : Maj 03, 2012, 23:38:17 »

Zna ktoś tę pozycję? Jakie wrażenia? Warta przeczytania?
http://www.eneteia.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=83&option=com_virtuemart&Itemid=40
« : Maj 04, 2012, 10:24:36 Feanaro »

Zrozumianoż mnie? – Dionizos przeciw Ukrzyżowanemu…
Feanaro
Kadra
Heliodromus

Reputacja: 5

[Wiara słowiańska] : 1329

« #1 : Maj 10, 2012, 09:30:38 »

Widzę, że nikt nie czytał :) Ja przed kilkoma dniami zakupiłem (można dostać na empik.com za 20 zł). Jestem w trakcie lektury, przyznam że książka jest bardzo ciekawa. Zawiera analizę mitu o Tezeuszu w duchu pscyhologii głębi C.G. Junga, odczytanie go jako obrazu inicjacji bohaterskiej, analizę archetypów herosa, dziewczyny, labiryntu, potwora. Choć moim zdaniem książka mogłaby być dłuższa (niektóre tematy są wg mnie zbyt słabo omówione), to dziełko jest jako całość interesujące.

Zrozumianoż mnie? – Dionizos przeciw Ukrzyżowanemu…
Rutilius
Down here I'm god
Administrator
Heliodromus

Reputacja: 3

: Mężczyzna

[Pogaństwo - hellenizm] : 1546

« #2 : Maj 10, 2012, 16:02:49 »

Powiem Ci, że kiedyś, ale bardzo, bardzo dawno temu (w okresie grubo przedpogańskim) ją czytałem, ale nic nie zapamiętałem, widać, to nie był jeszcze jej czas.Gdzieś tam w mojej biblioteczce powinna jeszcze być (w poprzednim wydaniu), więc na pewno sięgnę. Ostatnio trochę się powstrzymywałem przed lekturą, gdyż prof. Krzak wystąpił po stronie obrońców matriarchatu (jeśli dobrze wnioskuje z faktu wydania jednej z ostatnich jego książek), co do której nabieram rosnących wątpliwości. No, ale jeśli jest to poziom analizy jungowskiej, a nie archeologii, to zmienia postać rzeczy. Kolejna lektura na wakacje ;)

Garrincha
Poganie
Leo

Reputacja: 0

U nas od: Grudzień 28, 2010

: 274

« #3 : Maj 11, 2012, 18:20:40 »

właśnie jadę do Buwu wypożyczyc. Ale po raz kolejny widzę , iż skutecznie jest utrudniony dostęp do "niebezpiecznych" tytułów;/ otóż ORESTEI Ajschylosa mało tego,że nie można dostac w wolnym dostępie, a jest tylko w magazynie to na dodatek nie można w ogóle tego wypożyczac!!!;/;/;/
Garrincha
Poganie
Leo

Reputacja: 0

U nas od: Grudzień 28, 2010

: 274

« #4 : Maj 16, 2012, 16:48:02 »

już p.n.e. wiadomo było, że w każdej kobiecie qrwy 2/3 . "Najstraszniejsze pragnienie, jakie kiedykolwiek szarpało wnętrznościami kobiety, zostało zaspokojone" odnośnie Minotaura. Czemu zatem aż tylu facetów "przejeżdża" się na kobietach. Już Diogenes mówił, by nie brac ślubów
: 1  
Portyk  |  Pogaństwo  |  Mitologia (Moderator: Oribasios)  |  Wątek: Tezeusz w labiryncie
:  

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
Mercury design by Bloc
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
0.158104